Created with Sketch.

Орден капуцинів опублікував нові статдані: спостерігається невелике зниження

16.06.2010, 10:57

Орден капуцинів опублікував новітні статистичні дані про число своїх членів станом на 31 грудня 2009 р.. Вони були оприлюднені 14 червня католицьким агентством Fides. Згідно із статистикою, у світі налічується 10 519 членів чернечого ордену.

УКРАЇНА – Орден капуцинів опублікував новітні статистичні дані про число своїх членів станом на 31 грудня 2009 р.. Вони були оприлюднені 14 червня католицьким агентством Fides. Згідно із статистикою, у світі налічується 10 519 членів чернечого ордену, повідомляє "УНІАН-релігії".

Зареєстровано невелике зниження числа капуцинів в порівнянні з попереднім роком (10 590).

Нині налічується 640 постулантів (нижча міра слухняності в Ордені), 346 новіціїв, 1 585 осіб, що принесли тимчасові обітниці, і 8 934 ченців, що принесли "вічні" обітниці. Серед останніх – 6 939 священиків, 15 постійних дияконів, 157 дияконів, 3 321 братів-лаїків.

Орден братів менших капуцинів (Ordo Fratrum Minorum Capucinorum) – католицький чернечий орден, гілка францисканців. Капуцини отримали своє ім`я від назви загостреного капюшона, пришитого до ряси бурого кольору, який носили члени ордену (інші неодмінні атрибути зовнішнього вигляду капуцинів – сандалі, надіті босоніж, мотузяний пояс з вузлами і незмінна борода). Орден був заснований в 1525 р. францисканцем-міноритом Басси в Урбіно, затверджений в 1528 р. Папою Климентом VII. У 1529 р. орден отримав статут, який вирізняється винятковою суворістю.

Довідка РІСУ: За повідомленням офіційного сайту Капуцинів в Україні, перший монастир Ордену Братів Менших Капуцинів в Україні було засновано у Львові в 1709 році. До кінця XVІІI ст. на території сьогоднішньої України постало 16 монастирів, які належали до Польської Провінції Капуцинів. Ця Провінція була поділена на дві кустодії: польську і руську (волинську). Всі чернечі доми, що знаходились на українських землях, належали до руської кустодії.

Під кінець XVІІI ст. Річ Посполита (Польща) була поділена між трьома державами, що спричинило також і поділ польської провінції на кілька адміністративних одиниць. На українських землях, приєднаних до складу Росії, в 1796 році зродилась руська провінція, котра через репресії і ліквідацію монастирів царською владою в 1808 році назавжди зникла з життя Ордену.

Монастирі на українських землях, де панувала Австрія, були приєднані до створеної в 1785 році Галицької Провінції.

Після другої світової війни Західна Україна була приєднана до Радянського Союзу і всі монастирі, котрі знаходились на її території, були закриті радянською владою. Деяких братів було засуджено і вислано до Сибіру. В Радянському Союзі залишився слуга Божий Серафін Кашуба, котрий аж до своєї смерті (1977) вів душпастирську працю в Казахстані, Україні й Росії.

В Україну капуцини повернулись в 1988 році. Першим з них був бр. Станіслав Падевський, який сьогодні є єпископом-ординарієм Харківсько-Запорізької єпархії РКЦ. Спочатку брати допомагали священикам в парафіяльній праці, а потім почали посідати самостійні осередки: в 1989 році капуцини повернулися до свого давнього монастиря в Старокостянтинові; в наступному році відкрили осередок в Красилові; в 1992 році повернулися до Вінниці; а з 1993 року працюють в столиці України - Києві.

5 січня 1995 року бр. Ричард Модельскі, Провінційний Міністр Краківської Провінції, звернувся до Генерального Уряду з проханням встановити для працюючих в Україні братів кустодію. Відповідний декрет від 13 червня 1995 року набув юридичної чинності 5 липня 1995 року, першим кустошем був призначений брат Блажей Суска. На момент створення Кустодії в Україні працювало дев`ять братів, а декілька братів з України перебували на той час у Польщі, проходячи початкову формацію. Капуцини тоді мали чотири осередки - в Старокостянтинові, Красилові, Вінниці та Києві.

Наступні роки були періодом подальшого розвитку Кустодії, як територіального, так і чисельного. В 1999 році відкрились нові чернечі доми на Сході України – в Дніпропетровську та в Дніпродзержинську. На початку 2002 року бр. Яцек Валігура, Провінційний Міністр Краківської Провінції, запропонував Братам з Кустодії України відкрити дім на території Російської Федерації. В липні 2003 року до Воронежа прибули перші капуцини - бр. Віктор Свідерський та бр. Марек Бакєжинський, котрі з листопада 2003 року мешкають в новоствореному чернечому домі.

Розвиток Ордену на цих територіях привів до того, що 14 червня 2004 року Кустодія Братів Менших Капуцинів була піднесена до рангу Віце-Провінції України та Росії, яка підпорядкована Краківській Провінції.

На сьогоднішній день Брати Капуцини працюють в трьох єпархіях України: Київсько-Житомирській, Кам'янець-Подільській та Харківсько-Запорізькій – а також у Саратовській єпархії Росії, на територіях яких знаходяться 7 монастирів: у Вінниці, Дніпродзержинську, Дніпропетровську, Києві, Красилові, Старокостянтинові та Воронежі (Росія).

Теги: #Капуцини
Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Вчора, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Вчора, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Вчора, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Вчора, 11:46