Найкращим святкування 500-річчя Реформації буде її продовження для українського суспільства, впевнені організатори святкування R-500. Зокрема, про це під час прес-конференції у Києві, в агенції УНІАН 20 грудня заявив голова Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів Валерій Антонюк.
«Коли ми згадуємо про 500-річчя Реформації, коли Бог розпочав перетворення, ми чудово розуміємо, що західна цивілізація і сьогодні користується тими плодами, які народились ще тоді, - підкреслив Антонюк. - Найкраще святкування – це продовження реформації. Не лише наше суспільство, а й Церкви України потребують реформ та глибинних перетворень, які стали благословенням для нашого народу».
За його словами, святкування протягом року матиме декілька цілей: повернутись у минуле та згадати найважливіше; оцінити сьогодення і подумати, як сьогодні мало б розвиватись суспільство; подивитись у майбутнє та побачити, що церкви могли б запропонувати суспільству.
На думку Михайла Паночка, старшого єпископа Церкви християн віри євангельської України, принципи Реформації відображені у притчі про блудного сина: «Йому було добре з батьком, був у зоні комфорту. Але він вирішив зробити псевдо-реформу, вийти з-під влади та жити по-своєму. Його бажання бути вільним закінчилось повним крахом…І ми бачимо, що ті країни, які відкидають правду Божу, опиняться біля свинського корита, а самі лідери підуть у забуття. Тому правильна реформа є в тому, що син встав і пішов до батька. От і нам треба встати та піти до тих джерел, де ми можемо на бути того розквіту, якого так прагне наша країна…Протестантські церкви хочуть посіяти зерна правди та віри, вказувати не на себе, а на знання, де є джерело та сила, що може змінити і людську душу, і ціле суспільство».
Окрім відзначання Різдва у центрі столиці 25 грудня, організатори планують провести концерт у понеділок, 26 грудня. Диригентом на ньому стане Вес Дженсен, нині громадянин Канади, професор Університету Трініті Вестерн. Він розповів, що його прадід був хоровим диригентом на Півдні України, але його вбили більшовики у 1919 році. Тоді ж 16-річний дідусь був лише одним з двох осіб, які вижили під час нападу на село, що відбувалось напередодні Різдва. Тому Дженсену було важливо повернутись до України та зіграти шедеври класики, які несуть добру звістку Різдва.
Тезу про продовження Реформації варто сприймати як заклик до дії, певен громадський діяч та політичний експерт Віктор Уколов: «Реформація в Україні завжди була і лише наростала. Після Майдану ми вперше бачимо визнання 500-ліття на державному рівні, про що свідчить наказ президента…Вперше Україна святкуватиме Різдво з усім світом 25 грудня – не польське Різдво, не католицьке, а справжнє. Приблизно два роки громадські активісти намагаються досягнути визнання цієї дати державою, бо саме вона визначає вихідні. І це законопроект буде розглядатись парламентом саме сьогодні».
Організатори святкування 500-ліття Реформації запрошують усіх бажаючих долучитись до масового публічного святкування Різдва Христового уперше в центрі Києва, що відбудеться 25 грудня о 15:00 біля Українського дому на Європейській площі. Програмою запланований виступ великого хору, де буде більше 2 000 осіб – заплановані рівно 2017 учасників. Серед виконавців різдвяних пісень та колядок будуть публічні діячі, політики, діячі мистецтва, бізнесмени тощо. Про це повідомляє Тетяна Калениченко.