Оригінал Конституції та гетьманську булаву Пилипа Орлика розмістили в експозиції у Софії Київській

Оригінал Конституції та гетьманську булаву Пилипа Орлика розмістили в експозиції у Софії Київській - фото 1
Оригінал латиномовної Конституції Пилипа Орлика та булава гетьмана, які Швеція передала для тимчасового експонування в Україні в рамках святкування 30-ї річниці Незалежності, розміщено в експозиції виставки у Національному заповіднику "Софія Київська".

Побачити історичні експонати можна буде із 16 серпня, повідомив міністр культури Олександр Ткаченко, передає LB.ua.

"Для мене та команди МКІП було великою честю за дорученням Президента брати участь у перемовинах зі шведською стороною та домовитись про її експонування з нагоди 30-ї річниці Незалежності нашої держави. І сьогодні величезне щастя і гордість особисто бути присутнім під час її встановлення до експозиції. Це зворушливо, хвилююче та відповідально. Так і хотілось сказати «Ласкаво просимо додому»", - написав Ткаченко у своєму телеграм-каналі.

Міністр пояснив, у чому унікальність цього документа.

"Це перша в світі Конституція, що визначала основи державного устрою, форми правління і в якій окреслювались державні кордони. У ній вже тоді йшлося про ціннісність і непорушність кордонів України та відновлення братерства з Кримською державою", - зазначив Ткаченко.

Він додав, що латиномовна конституція буде представлена на шведській виставці "Раритети Української козацької держави – Гетьманщини XVII- XVIII ст." у Софії Київській. Також на експозиції ще три старовинних предмети тих часів. Зокрема булава гетьмана Пилипа Орлика з Міської бібліотеки Лінчопінга.

Оригінал Конституції та гетьманську булаву Пилипа Орлика розмістили в експозиції у Софії Київській - фото 77202

 

Також там експонуватимуться раритети, які зберігаються в Україні: мощехранительниця – знак Гідності Голови Української Держави, або Клейнод Гетьмана Івана Мазепи, та два оригінали універсалів гетьмана Івана Мазепи.

Оригінал Конституції Пилипа Орлика 10 серпня прибув в Україну вперше за 311 років. Як повідомила народна депутатка Ольга Совгиря, три копії документа, передані Швецією, вже експонуються в Україні: у парламенті та Офісі Президента. Третя копія буде передана в Конституційний Суд після його реформування.

Конституція Пилипа Орлика експонуватиметься з 16 серпня по 14 листопада в Софійському соборі. Подивитися на неї зможуть всі охочі.