• Головна
  • Новини
  • Основою майбутньої Помісної Церкви стане УПЦ КП, - Патріарх Філарет...

Основою майбутньої Помісної Церкви стане УПЦ КП, - Патріарх Філарет

09.10.2015, 16:12
Основою майбутньої Помісної Церкви стане УПЦ КП, - Патріарх Філарет - фото 1
Патріарх УПЦ КП Філарет не має сумніву в тому, що Православна Церква в Україні стане єдиною і основою її буде Київський Патріархат.

ima-d.gifПатріарх УПЦ КП Філарет не має сумніву в тому, що Православна Церква в Україні стане єдиною і основою її буде Київський Патріархат.

Таке переконання глава УПЦ КП висловив у п'ятницю на урочистому засіданні з нагоди 400-ліття Київської православної богословської академії, повідомляє Укрінформ.

"Немає ніякого сумніву в тому, що прийде час, коли в Україні православ'я буде єдиним - не розділеним, а єдиним - і основою цієї єдиної Помісної Церкви буде Київський Патріархат. Не Московський, а Київський. І хоч вони зараз не хочуть з нами єднатися, але Бог створить умови - вони прийдуть. Не об'єднуватися будемо, а приєднуватися будуть до Київського Патріархату, тому що народ бачить, яка Церква служить йому, а яка - не служить", - підкреслив першоєрарх.

Він також наголосив на значенні Київської православної богословської академії, яка забезпечила переклад богослужбових книг українською.

"Непересічне значення має наша Академія - що ми забезпечили відправлення богослужінь українською мовою. Тому що переклали всі богослужбові книги українською. І тепер українська мова в Богослужінні в Україні ніколи не щезне. Вже ніколи не буде вороття до незрозумілої на даний період церковнослов'янської мови. Вороття уже не буде", - наголосив Патріарх Філарет.

Патріарх додав, що завдяки Академії, єпископату і духовенству "ми маємо сьогодні потужну Українську Православну Церкву, яку підтримує більше 40% населення України, тоді як Московський Патріархат підтримує тільки 20%, а Автокефальну Церкву - 1,2%".