Created with Sketch.

Острозькій академії подарують Пересопницьке Євангеліє

09.04.2011, 08:38

Процес передачі за участю політичних та громадських діячів Рівненщини відбудеться у рамках святкування 450-річчя Пересопницького Євангелія. Ця подія відкриє рік Пересопницького Євангелія в Україні, оскільки ідея написання цієї книги виникла саме на землях, що належали князям Острозьким.

Урочиста передача Пересопницького Євангелія Національному університету "Острозька академія" відбудеться 13 квітня 2011 року о 12.00 в актовій залі університету. Також у рамках заходу відбудеться презентація монети "Пересопницьке Євангеліє", випущеної Монетним двором Національного банку України.

Як повідомляє сайт ОГО, процес передачі за участю політичних та громадських діячів Рівненщини відбудеться у рамках святкування 450-річчя Пересопницького Євангелія. Ця подія відкриє рік Пересопницького Євангелія в Україні, оскільки ідея написання цієї книги виникла саме на землях, що належали князям Острозьким. Окрім того, Національний університет "Острозька академія" є наступником першого вищого закладу освіти Східної Європи – Острозької академії, яка була не лише центром освіти та духовності, а й центром українського культурного відродження ХVI століття.

Пересопницьке Євангеліє є символом України. Його фундаторка княгиня Жеславська походила з Полісся, писалося воно на Волині, головним писарем виступав виходець із Лемківщини – найзахіднішої української землі. Мандрувала ця книга із Заходу на Схід, опинившись у Полтаві. Причетною до неї виявилися Іван Мазепа й Тарас Шевченко – важливі фігури нашої національної історії. Тому закономірно, що на цій Першокнизі дають клятву на вірність Україні її президенти.

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Сьогодні, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Сьогодні, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Сьогодні, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Сьогодні, 16:08