Палестина передумала передавати РПЦ ділянку в Хевроні

22.06.2020, 18:02
Світові
Монастир Святої Трійці РПЦ в Хевроні - фото 1
Монастир Святої Трійці РПЦ в Хевроні
Палестинський суд скасував рішення президента Махмуда Аббаса передати ділянку землі в місті Хеврон, де розміщений православний монастир Святої Трійці, Російської Православної Церкви  (РПЦ).

Про це повідомляє MAAN News.

У повідомленні сказано, що Вищий суд справедливості Палестини постановив скасувати рішення про передачу земель Мускубії місії РПЦ в Єрусалимі. Таким чином палестинці анулювали постанову Аббаса від 2017 року. Причиною такого рішення суду став позов мусульманської громади про визнання цієї земельної ділянки невідчужуваною.
Як відомо, на цій земельній ділянці в Хевроні розташований Мамврійський дуб, під яким, згідно з Біблією, Авраам вперше зустрів Бога в образі трьох подорожніх.

До слова, про негативний вплив російського володарювання Мамврійським дубом пише відомий український літургіст Микола Скабаланович. У своїй праці «Християнські свята» він пише наступне:

Кажуть, що дуб став сохнути саме відтоді, відколи ним стала володіти Росія [1868 року, ред.] і за ним стали по-особливому доглядати. І говорив це саме той, хто купив місце з дубом для Росії – спочилий начальник російської місії в Палестині архімандрит Антонін [Капустін, ред.]». [Скабалланович М. Христианские праздники: Пятидесятница. Киев, 1916.].

Як відомо зі ЗМІ, 9 лютого минулого року Мамврійський дуб майже повністю зруйнувався також не без участі «російських вчених».

Архимандрит Антонін (Капустін) – це саме той російський діяч, який активно скуповував важливі для християн місця на території сучасного Ізраїлю. Справа купівлі споруди Олександрійського подвір'я в Єрусалимі, поблизу гори Голгофи, де розміщений Гріб Господній та храм Воскресіння, також була його ініціативою. Проте і тут на заваді Росії стало судове рішення.

Цього разу схоже рішення стосовно передачі землі РПЦ винесла ізраїльська Феміда. 8 квітня стало відомо, що Ізраїль призупинив передачу обіцяного Росії Олександрівського подвір'я в Єрусалимі через розглядання іншого позову, пов’язаного з цим об’єктом. Спірний позов подало Православне товариство Святої Землі, яке зареєстроване в німецькому Мюнхені.

Як повідомила 8 квітня ізраїльська ділова газета The Marker, Православне товариство Святої Землі подало позов до Ізраїльського інспектора реєстрації нерухомості, а також - проти Росії. У зв'язку з цим Окружний суд Єрусалима тимчасово призупинив передачу РФ прав на об'єкт - до завершення розгляду позову.

Відомо, що Православне товариство Святої Землі вважає себе наступником дореволюційного Імператорського православного палестинського товариства. З їх точки зору, Ізраїль не може передавати права на подвір'я кому-небудь, оскільки 1991 року суди Ізраїлю та США визнали їх законним власником саме Олександрівського подвір’я.

Василь Домбровський для РІСУ.