Пам’ятник Любомиру Гузару урочисто відкрили у Вінниці

09 жовтня, 14:56
Католики
Пам’ятник Любомиру Гузару урочисто відкрили у Вінниці - фото 1
Джерело фото: УГКЦ
Відкриттю пам’ятника Блаженному Любомирові Гузару передувала низка заходів у місті під назвою: «Тиждень Патріарха Любомира Гузара. Прилучитися до Великого» та Архиєрейська Літургія вранці 9 жовтня у храмі Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ.

Молитву та освячення очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Відкриття першого у світі пам’ятника Блаженнішому Любомиру Гузару відбулося на площі біля Храму Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ.

"Будучи великою людиною у всіх вимірах того слова, Любомир Гузар ніколи не хотів звертати увагу до себе. Єдине бажання Його - було вказати людині дорогу до Бога, для якого посвятив своє життя, якого проповідував. Цей дороговказ вказує сучасній людині дорогу до неба, до храму, до Бога. Бо тільки в Бозі людина відчує себе любленою і живою. Тут, у Вінниці, ще один дороговказ повстав на українській землі. Ми повинні йти туди, куди Він вказує. Нам слід прислухатися до Його мудрого слова і стати кращими, відкрити книгу мудрості життя, яку Він своєю постаттю нам відкривав. Йти тою дорогою, якою сам йшов і куди вів нас наш Духовний Батько Любомир", - закликав Патріарх Святослав.

Апостольський нунцій в Українці архиєпископ Вісвальдас Кульбокас зазначив, що для нього велика честь бути на відкриті пам’ятника Любомиру Гузару. Він привітав Блаженнішого Святослава, усіх владик, монахів та монахинь, представників державної влади, усіх вірних з цією подією.

«Біля пам’ятника просимо, щоб збулася мрія великого кардинала – щоб всі ми були людьми, щоб могли будувати Україну, якою будемо пишатися. Нехай його приклад надихає бути тими, хто відважно бореться за свою віру та розбудовує справедливе суспільство», – сказав Апостольський нунцій.

Вітального листа з нагоди освячення пам'ятника Блаженнішому Любомиру передав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль: «Прийміть щирі вітання з нагоди відкриття першого у світі пам’ятника великій людині, яка всім своїм життям показала приклад праведного життя, одухотвореного прикладом постійного служіння ближньому. Сьогодні знаковий момент для Вінниці – оскільки, цей пам’ятник є матеріальним втіленням пам’яті про спочилого Патріарха, що є свідченням вдячності за його подвижницьке життя від сучасників».

Пам’ятник з бронзи встановили 28 вересня. Любомир Гузар зображений в повний зріст. Блаженніший одягнений у камізельку поверх підрясника. Поряд із ним стоїть колона, на якій знаходиться Патріарша мітра та видніє Архиєрейський герб та напис «Бути Людиною».

Роботи з благоустрою виконували за кошти міського бюджету: клали плитку, робили додаткове освітлення», – повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Встановлення пам’ятника Блаженнішому Любомиру Гузару ініціювала Вінницька громада УГКЦ, яка провела збірку на цю потребу. Авторами пам’ятника є два українських скульптори: Борис Крилов та Олесь Сидорук.