Пам’ятник Любомиру Гузару урочисто відкриють у Вінниці 9 жовтня: програма урочистостей

29 вересня, 12:54
Католики
Пам’ятник Любомиру Гузару урочисто відкриють у Вінниці 9 жовтня: програма урочистостей - фото 1
28 вересня поблизу храму Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ у місті Вінниця встановили пам’ятник Блаженнішому Патріарху Любомиру Гузару. Урочисте відкриття його відбудеться 9 жовтня 2021 року за участю Патріарха Святослава. Цьому передуватиме низка заходів у місті під назвою: «Тиждень Патріарха Любомира Гузара. Прилучитися до Великого».

Пам’ятник в повний зріст, виготовлений з бронзи. Блаженніший Любомир Гузар одягнений у камізельку поверх підрясника. Поряд із ним стоїть колона, на якій знаходиться Патріарша мітра та видніє Архиєрейський герб та напис «Бути Людиною».

«Перед тим, як встановити пам’ятник, тут почали облаштовувати територію. Роботи з благоустрою виконували за кошти міського бюджету: клали плитку, робили додаткове освітлення», – повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Встановлення пам’ятника Блаженнішому Любомиру Гузару ініціювала Вінницька громада УГКЦ, яка провела збірку на цю потребу. Авторами пам’ятника є два українських скульптори: Борис Крилов та Олесь Сидорук.

З нагоди встановлення монументу 4-10 жовтня у місті організовують низку заходів під назвою: «Тиждень Патріарха Любомира Гузара. Прилучитися до Великого». Кожного дня у Вінниці будуть організовані заходи, які спрямовані на те, щоб більше відкрити постать великого Патріарха Любомира та переосмислити його внесок у розбудову Церкви та України.

ПРОГРАМА

Понеділок – 4 жовтня

11:00 – Пресконференція, Громадський простір «Артинов» (м. Вінниця, вул. Миколи Оводова, 22)

18:30 – Фільм про Блаженнішого Любомира «Бути Людиною», Кінотеатр «РОДИНА», (вул. Миколи Оводова, 47)

Вівторок – 5 жовтня

15:00 – Відкриття фотовиставки «Прилучитися до Великого» та експозиції з особистими речами Патріарха, Вінницький обласний краєзнавчий музей, (м. Вінниця, вул. Соборна, 19)

18:30 – Фільм про Блаженнішого Любомира «Бути Людиною», Кінотеатр «РОДИНА», (вул. Миколи Оводова, 47)

Середа – 6 жовтня

18:30 – Духовний вечір «Молитва Патріарха», Храм Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ, (м. Вінниця, вул. Київська, 1)

Четвер – 7 жовтня

18:30 – Вечір Пам’яті: «Листи до мами з проекту «Іди за мною». Третій чин Чернечої Родини Воплоченого Слова, Парафії Покрова Пресвятої Богородиці, м. Вінниці. Храм Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ (м. Вінниця, вул. Київська, 1).

П’ятниця – 8 жовтня

13:00 – Круглий стіл: «Бути Людиною», Вінницька наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва, (м. Вінниця, вул. Соборна, 73)

18:30 – Вистава семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії «Бути Людиною». Храм Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ (м. Вінниця, вул. Київська, 1).

Субота – 9 жовтня

09:00 – Архиєрейська Божественна Літургія, Храм Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ, (м. Вінниця, вул. Київська 1). Молитву очолить Глава УГКЦ Блаженніший Святослав

12:00 – Відкриття першого у світі пам’ятника Блаженнішому Любомиру Гузару, площа біля Храму Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ, (м. Вінниця, вул. Київська 1)