Пандемія показала, що є священники -"турботливі батьки", а є "легковажні підлітки", - Папа Франциск

23.06.2020, 11:09
Католики
Папа подякував лікарям - фото 1
Папа подякував лікарям
Джерело фото: Радіо Ватикану
Папа Франциск звинуватив священників, які кинули виклик пандемічним заходам безпеки, діючи як «підлітки».

Разом з тим Папа також дав високу оцінку "важкій та героїчній праці" медичного персоналу та ревних священників під час пандемії COVID-19.

Таку подяку Понтифік висловив 21 червня у Ватикані під час зустрічі з лікарями та медичними працівниками з північного італійського регіону Ломбардія, який найбільше постраждав від пандемії.

Зі 150 ітлайських лікарів, які померли від COVID-19, 51 - був з регіону Ломбардія.

Згідно з інформацією Італійської Єпископської Конференції "Avvenire", пандемія забрала життя 121 італійського священника.

Понтифік подякував священникам, які надавали духовну опіку важкохворим вірним у час пандемії, наазвавши такий вчинок - "батьківською турботою".

"Пастирська завзятість та креативна турбота священників вселяла у важкохворих віру і надію на одужання, коли поруч був священник", - наголосив Папа, зазначивши, що більшість священників для своєї пастви були "батьками, а не підлітками".

Папа піддав різкій критиці тих священників, які поставилися до пандемії з "підлітковою легковажністю", ігноруючи запроваджені владою заходи щодо захисту людей від коронавірусу.

Так, у розпал пандемії деякі священники виступили проти закриття церков. Серед них - консервативний католицький кардинал Реймонд Берк. Він оприлюднив відкритого листа від 21 березня, в якому заявив, що доступ до Меси та таїнств не повинен бути заборонений, навіть якщо світ стикається з пандемією коронавірусу.

Папа Франциск висловив подяку медикам Італії та світу за невтомні зусилля у боротьбі з COVID-19.

Оскільки все більше і більше країн полегшують деякі заходи безпеки, що вводяться для запобігання поширенню пандемії, Папа закликав людей шанувати уроки, отримані за місяці ізоляції.

"Пандемія залишила глибокий слід у житті людей та історії громад... Ми вийдемо з цієї кризи духовно і морально сильнішими", - наголосив Папа і додав: "Але тільки, якщо всі цього спільно хотітимуть. Бог створив нас для спілкування, для братства, і тепер, як ніколи, принада ставити лише на себе, ілюзорна. Ілюзорно робити індивідуалізм керівним принципом суспільства ".

Папа Франциск застеріг від спокуси відкотитися назад у самоцентризм і забути, наскільки ми покладаємось на інших людей для мужності та життєзабезпечення. Навіть Католицькій Церкві, за його словами, як і багатьом іншим релігійним конфесіям, довелося пристосовуватися до нових форм релігійності та духовності.

"У ці місяці люди не могли особисто брати участь у літургійних урочистостях, але вони не переставали відчувати себе спільнотою. Вони молилися наодинці або з сім’єю, за допомогою інструментів соціальних комунікацій. Вони були духовно об'єднані і усвідомлювали, що обійми Господні є безмежними", - сказав Папа.

Понтифік вважає, що нові виклики, які постали перед медиками, духовенством та мирянами, повинні надихнути усіх на наступний, новий, етап існування людства та віри.

"Нехай це диво, яке ви розпочали, закінчиться добре!", - побажав Папа Франциск.