• Головна
  • Новини
  • Папа Франциск: «Існує межа: кожна релігія має свою гідність»...

Папа Франциск: «Існує межа: кожна релігія має свою гідність»

16.01.2015, 13:37
Папа Франциск: «Існує межа: кожна релігія має свою гідність» - фото 1
Про це Папа сказав журналістам 15 січня під час прес-конференції на борту літака зі Шрі Ланки до Філіппін. Він висловив переконання, що свобода слова має свої межі.

Папа_про_Шарлі.pngПро це Папа сказав журналістам 15 січня під час прес-конференції на борту літака зі Шрі Ланки до Філіппін. Він висловив переконання, що свобода слова має свої межі.

На запитання про те, чи існують межі свободи слова, Папа відповів: «Вважаю, що фундаментальні права людини — це релігійна свобода і свобода слова».

Підкреслюючи, що це безпосередньо стосується терористичного нападу на редакцію сатиричного тижневика «Charlie Hebdo», Святіший Отець сказав: «Неможливо приховати одну істину: кожен має право сповідувати свою віру, не зневажаючи, вільно, і так ми хочемо робити всі».

«По-друге, — додав Папа, — не можна зневажати ані провадити війну в ім’я власної релігії, в ім’я Бога».

«Те, що діється зараз, дивує нас, але подумаймо про нашу історію. Ми не мали релігійних воєн», — сказав Папа. Він згадав, зокрема, Ніч св. Варфоломія, тобто різню гугенотів, яких католики убивали в Парижі 1572 року.

«Ми теж були грішниками, але не можна убивати в ім’я Бога, це аберація [відхилення від норми. —Пер.]. Свободою потрібно користуватися, не ображаючи».

Стосовно свободи слова Папа сказав: «Кожен має не тільки свободу і право, але також обов’язок говорити те, що думає, аби сприяти спільному благу». «Отож цю свободу мати потрібно, але без зневажання», — повторив Папа. Цілком переконливим і яскравим було його порівняння, що як раптом співпрацівник образливо говоритиме про його матір, то «дістане в писок».

«Не можна провокувати, не можна ображати віру інших», — сказав Франциск. Потім він визнав: «Стільки людей говорять погане, висміюють релігії інших і жартують із них. Вони провокують».

«Існує межа: кожна релігія має свою гідність. Я не можу жартувати з жодної релігії, яка шанує людське життя і людину», — сказав Папа. У розмові з журналістами він повторив ще раз: «Свобода слова має свої обмеження, так як у згаданому випадку стосовно моєї мами». Про це інформує CREDO.