Created with Sketch.

Папа Франциск на зустрічі з ректором УКУ подякував за служіння в Україні

16 травня, 09:15

15 травня у Ватикані відбулася зустріч д-ра Тараса Добка, ректора Українського католицького університету (УКУ), зі Святішим Отцем Франциском. Перший офіційний візит ректора УКУ до Ватикану відбувся із благословення Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Під час приватної аудієнції п. Тарас Добко подякував Святішому Отцеві за молитви та підтримку України, зокрема нещодавно опубліковану папську буллу про Ювілейний рік, у якій Папа говорить про надію для сучасної людини. «Вістка про надію дуже важлива для України саме в цей час війни. Бачу Боже провидіння в тому, що 30 квітня мав зустріч зі спільнотою УКУ на тему „Бути спільнотою надії“. Для мене, як ректора, одне з ключових завдань — плекати УКУ як спільноту надії та джерело надії для інших. Наша Церква і ми в УКУ покликані дарувати людям і народам надію, розвивати богослов’я надії в умовах війни та її наслідків», — сказав ректор УКУ.

Він розповів Папі історію заснування та розвитку УКУ як освітньої інституції УГКЦ, бо «Церква вірила і вірить в освіту як джерело свого життєдайного служіння та трансформації суспільства».

Ректор поділився зі Святішим Отцем свідченнями студентів УКУ в умовах війни, охарактеризувавши їх «людьми надії, які вірять у вічність».

«Випускниця Любов Куртяк на випускних урочистостях поділилася, що для її колег із випуску основним уроком від УКУ було навчитися так прожити своє життя, щоб не боятися смерті. Хоча, — наголосив п. Тарас, — непросто бути християнином під час війни. В людей постійно виникає запитання, де Бог і коли Він зупинить ці страждання? А тим більше, коли РПЦ проголошує священну війну і дискредитує християнську благовість. Один із наших випускників на фронті стикнувся з цим питанням, коли входив із товаришами в одне зі звільнених після окупації сіл. Його запитали, де Бог у всій цій руїні, яку завдають росіяни. Побачивши волонтерів, які везли мешканцям села чисту воду, харчі, медикаменти, одяг, він відповів: „Бог є тут, де є солідарність і людяність“».

Ректор УКУ теж розповів Святішому Отцеві про участь університету в душпастирській програмі УГКЦ для зцілення ран війни. «Ми керуємося принципом — „Відновимо людину. Відновимо все“. Наша стратегія розвитку має назву „Університет, який служить“. Тож служіння є одним із наших основних принципів».

Папа Франциск вказав на необхідність «плекати розум, інтелектуальну спроможність, але також серце людини та спроможність творити добро». «Ваші свідчення про надію в жахливій ситуації війни для мого служіння особливо важливі», — наголосив Папа Франциск і подякував університетській спільноті за служіння українському народу, особливо молодому поколінню.

«Україна для мене дуже близькою ще з часів мого служіння в Аргентині. Я любив відвідувати українську Церкву в Буенос-Айресі», — додав Папа Франциск.

На завершення зустрічі ректор УКУ попросив у Папи благословення для університетської спільноти: «Кожен вагомий етап розвитку УКУ починався з папського благословення. Створення УКУ в Римі — благословення папи Павла VI. Відновлення УКУ у Львові — благословення Папи Івана Павла ІІ. Перша кампанія з розвитку УКУ і будівництво кампусу — благословення Папи Венедикта XVI. Ми на новому етапі — просимо про благословення і підтримку від Папи Франциска». Після благословення Святішого Отця сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

Робочий візит ректора УКУ до Ватикану відбувався з 13 по 15 травня із благословення Глави УГКЦ. Тарас Добко зустрівся із с. Гелен Алфорд, президентом Папської академії соціальних наук; кардиналом Пітером Тарксоном, канцлером Папської академії наук і Папської академії соціальних наук; кардиналом Жозе Мендонсою, префектом Дикастерії у справах культури та католицької освіти; кардиналом Куртом Кохом, префектом Дикастерії сприяння єдності християн; кардиналом Клаудіо Ґуджеротті, прифектом Дикастерії для Східних Церков; о. Марком Інглотом, президентом Папського комітету історичних наук; ректорами Папського григоріанського університету й університету LUMSA. Крім зустрічей з очільниками дикастерій Римської курії, ректор УКУ зустрівся із владикою Діонісієм Ляховичем, екзархом УГКЦ в Італії, семінаристами Папської колегії святого Йосафата та взяв участь у робочому засідання Патріаршої комісії у справах духовенства.

Читайте також
Католики В УГКЦ три нові правлячі єпископи
Вчора, 13:24
Католики У Вінниці УГКЦ планує будувати храм із дзвіницею
Вчора, 10:30
Католики У Зарваниці відбулася всеукраїнська проща спільнот «Матері в молитві»
16 травня, 09:20
Католики Душпастирський візит до Швеції Глава УГКЦ завершив молитвою за Україну
16 травня, 08:52