Created with Sketch.

Папа Франциск сьогодні у Європарламенті говорив про відповідальність євродепутатів за «демократію народів Європи»

25.11.2014, 14:35

«На вас, законодавці, лежить завдання оберігати європейську ідентичність та спричинятися до її зростання, так щоб повернути громадянам віру в інституції Євросоюзу та в проект миру й дружби, який лежить в його основах», – підсумував Папа.

Остерігатися двозначностей, які можуть зродитись внаслідок неправильного розуміння прав людини та парадоксального зловживання ними закликав Папа Франциск євродепутатів, виступаючи перед ними під час урочистого пленарного засідання у вівторок, 25 листопада 2014 р., в Страсбурзі. Його промова була неодноразово перервана оплесками.

Насамперед, Святіший Отець зазначив, що цей візит відбувається через чверть сторіччя після відвідин Івана Павла ІІ. У світі та Європі багато що змінилися з того часу, здійснюючи побажання святого Папи, «щоб одного дня Європа змогла поширитися до розмірів, визначених географією, перше, ніж історією».

За словами Святішого Отця, підтримка прав людини, яка займає головне місце в працях Європейського Союзу, є важливою та гідною похвали, адже ще існує надто багато ситуацій, «коли людські істоти трактуються, як предмети», які можна використати і викинути, коли вони перестають бути потрібними. І хіба можна говорити про гідність, «коли бракує можливості вільно виражати свої думки та без обмежень сповідувати свою релігійну віру»? Яку гідність має людина, яка стала «об’єктом найрізноманітніших дискримінацій»? Яку гідність може віднайти особа, позбавлена «необхідного мінімуму для життя, праці, яка наділяє гідністю»?

Папа наголосив, що утверджувати гідність особи «означає визнавати цінність людського життя, даного нам безкорисливо».

Папа Франциск вказав на несправедливість та переслідування, яких щодня зазнають релігійні меншини в різних частинах світу.

Коментуючи гасло Європейського Союзу «Єдність у різноманітності», Папа наголосив, що єдність «не означає політичну, економічну, культурну одноманітність». А тому кожен повинен мати можливість «цінувати свої окремі традиції, беручи до уваги свою історію та коріння» та визволяючись від «маніпулювання та страхів». Адже «особливості кожного становлять справжнє багатство настільки, наскільки поставлене на служіння всім».

За словами Святішого Отця, на євродепутатах лежить обов’язок і відповідальність за те, щоб підтримувати живою «демократію народів Європи», якій загрожує небезпека скотитися до «політичного номіналізму».

«Повернути Європі надію означає не лише визнати центральність людської особи, але включає також підтримувати її обдарування», – наголосив Глава Католицької Церкви, наголосивши на важливості виховання, захисту сім’ї, підтримки освітніх установ та креативності, притаманної молоді, захисту навколишнього середовища. У цьому контексті Папа назвав неприйнятним той факт, що коли мільйони людей помирають з голоду, в деяких частинах світу тонни продовольства викидаються на сміття. Іншою сферою, де «процвітають таланти людської особи» є праця, а тому потрібні рішучі кроки в сфері зайнятості. Ще одним важливим викликом є міграція.

«На вас, законодавці, лежить завдання оберігати європейську ідентичність та спричинятися до її зростання, так щоб повернути громадянам віру в інституції Євросоюзу та в проект миру й дружби, який лежить в його основах», – підсумував Папа, наголосивши на тому, що прийшов час «будувати Європу не навколо економіки, але священості людської особи та невід’ємних цінностей». Про це повідомляє Радіо Ватикан.

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Вчора, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Вчора, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Вчора, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Вчора, 11:46