Папа Франциск спростував чутки про зречення престолу

02 вересня, 13:37
Католики
Папа Франциск спростував чутки про зречення престолу - фото 1
В інтерв'ю іспанському Radio COPE Папа рішуче спростував інсинуації журналістів деяких італійських ЗМІ щодо можливого його зречення з понтифікату через стан здоров'я. Це було перше інтерв’ю після хірургічної операції на початку липня, а також перше інтерв’ю для іспанського радіо.

Джерело: Радіо Ватикан

«Мені це ніколи не спадало на думку… Не знаю, звідки вони взяли ідею про те, що я готуюся зрікатися!», - наголосив Понтифік.

Папа розповів, що про круговерть таких новин дізнався з деяким запізненням.

«Тут я читаю лише ранішню римську щоденну газету. Читаю її, бо мені подобається, як вона добирає заголовки, швидко переглядаю та й усе, не дозволяю втягнути себе. Я не дивлюся телебачення. Звісно, отримую підсумок новин за день, але лише через кілька днів відкрив, що говориться про моє зречення. Щоразу, коли Папа хворіє, завжди виникає або бриз, або ж ураган Конклаву», – пожартував він.

Розповідаючи журналісту Карлосу Еррері детальніше про свій післяоперпаційний стан, Папа з усмішкою відповів: «Ще живий».

Він розповів про те, що йому «врятував життя» медбрат з медичної служби Ватикану, «чоловік з тридцятирічним професійним досвідом», який наполіг на тому, щоб піти на операцію, хоча були такі, які радили лише курс антибіотикової терапії. Наполягання медбрата виявилося пророчим, оскільки під час операції було виявлено некротичну частину.

Але хоч Папа Франциск має «на 33 сантиметри менший кишечник», це не заважає йому вести «повністю нормальне життя».
Святіший Отець зізнається, що може все їсти та, приймаючи відповідні ліки, зберегти активний порядок денний, що включає також заплановану на середину вересня Апостольську подорож, 34-ту за час свого понтифікату.