Created with Sketch.

Папа Франциск у Посланні з нагоди 48-го Всесвітнього дня миру закликав світ поважати людську гідність

11.12.2014, 12:00

«Вже не раби, але – брати», – ці слова з Послання святого Павла до Филимона стали темою Послання Папи Франциска з нагоди 48-го Всесвітнього дня миру, який Католицька Церква відзначає у перший день нового року. Представлення цього послання відбулося у середу, 10 грудня 2014 р., у Ватиканському прес-центрі.

«Вже не раби, але – брати», – ці слова з Послання святого Павла до Филимона стали темою Послання Папи Франциска з нагоди 48-го Всесвітнього дня миру, який Католицька Церква відзначає у перший день нового року. Представлення цього послання відбулося у середу, 10 грудня 2014 р., у Ватиканському прес-центрі.

Послання, яке розпочинається вступом, присвяченим Божому задумові щодо людства, можна поділити на дві частини: у першій Святіший Отець зупиняється над різними аспектами рабства минулого й сьогодення, пригадуючи його глибоку причини, а в другій – закликає спільно шукати розв’язки для подолання цієї проблеми, названої «огидливим явищем».

Вступ розпочинається молитвою за те, щоб припинилися війни, конфлікти, страждання, спричинені людиною, епідеміями та стихійними лихами.

Папа закликав шанувати людську гідність, свободу і автономність.

За словами Святішого Отця, християнська спільнота покликана бути «місцем братерського сопричастя», у якому різниця походження чи суспільного стану «не применшує нічиєї гідності, ані не виключає нікого з Божого люду», адже всіх об’єднують «узи братерства у Христі».

Папа вказує на жертви рабської праці, на мігрантів, позбавлених свободи та майна, що зазнають фізичного визискування, утримуються в нелюдських умовах, будучи залежними від працедавця, який обумовлює законність їхнього перебування контрактом на працю, на жертви сексуального рабства, зокрема, жінок, примушених до проституції або проданих для укладення подружжя, на неповнолітніх, що стають жертвами чорної трансплантології, яких вербують, як солдатів чи примушують до жебракування або продажу наркотиків, вказує на викрадених та ув’язнених терористичними групами.

За словами Папи Франциска, держави повинні все робити для того, , щоб закони про міграцію, працю, усиновлення та розширення виробництва «шанували гідність людської особи». Потрібні «справедливі закони», які захищатимуть фундаментальні права людини та контролюючі механізми,  які «не залишатимуть місця для корупції та безкарності».

Папа звертається із закликом до підприємців, щоб забезпечувати працівників гідною працею та відповідними зарплатами, до міжурядових організацій, щоб «долати транснаціональні мережі організованої злочинності, які провадять торгівлю людьми й нелегальне переміщення мігрантів». Споживачам Наступник святого Петра пригадує про «суспільну відповідальність», закликаючи усвідомити, що акт купівлі є не лише економічним, але завжди також і моральним.

Святіший Отець заохочує «чинити жести братерства» щодо тих, які потрапили у стан поневолення.

Глава Католицької Церкви звертається до всіх людей доброї волі, закликаючи їх не ставати спільниками зла, не відвертати погляду перед обличчям страждань братів і сестер, «позбавлених свободи та гідності». Про це повідомляє Радіо Ватикан.

Читайте також
Суспільство У Польщі відлили дзвони для холодноярського козацького храму
Сьогодні, 16:21
Суспільство У Черкасах суд на митрополитом УПЦ МП Феодосієм перенесли через повітряну тривогу
Сьогодні, 15:53
Світові Колишній рабин Москви закликав світ засудити антисемітську заяву Путіна
Сьогодні, 14:34
Міжконфесійне Юраш: Зустріч Предстоятеля ПЦУ з Папою - важливе продовження визнання Української Церкви
Сьогодні, 13:59