• Головна
  • Новини
  • Папа Франциск вивчив проблеми України і дав 5 настанов українським єпископам...

Папа Франциск вивчив проблеми України і дав 5 настанов українським єпископам

20.02.2015, 21:50
Папа Франциск вивчив проблеми України і дав 5 настанов українським єпископам - фото 1
20 лютого 2015 року Папа Франциск прийняв у Ватикані єпископів візантійського і латинського обрядів з України. Зустріч відбулась у рамках візиту до Ватикану "ad limina Apostolorum", що у перекладі з латинської мови означає «До Апостольських порогів», який триває від 16 до 21 лютого.

20 лютого 2015 року Папа Франциск прийняв у Ватикані єпископів візантійського і латинського обрядів з України. Зустріч відбулась у рамках візиту  до Ватикану "ad limina Apostolorum", що у перекладі з латинської мови означає «До Апостольських порогів», який триває від 16 до 21 лютого.

Ватикан_зустріч.jpg

За повідомленням Радіо Ватикан, єпископи мали нагоду особисто зустрітись із Святішим Отцем, заспівати йому "Многая літа!". Після спільної молитви та благословення кожен з єрархів отримав від Папи Франциска текст промови.

Папа Франциск дав українським єпископам 5 настанов:  

1. Папа запевнив, що знає що відбувається в Україні  – це, за словам Глави РКЦ, «серйозний конфлікт». Папа  розповів, що молиться «за загиблих та всіх, хто постраждав від насильства, благаючи Господа, щоб якнайшвидше подав мир, щоб усі сторони виконували досягнуті домовленості та щоб був пошанований принцип міжнародного права; зокрема, щоб дотримувалося нещодавно підписане перемир’я та здійснювались усі інші зобов’язання, які є умовами для запобігання відновлення протистоянь».

2. Папа наголосив, що «на національному рівні, єпископи є повноправними громадянами своєї країни, тому мають право висловлювати свою думку щодо її долі. Не в значенні підтримки конкретної політичної дії, а вказуючи на ті цінності, які б згуртували українське суспільство, наполегливо продовжуючи невтомне шукання згоди та спільного добра, навіть і перед обличчям важких та складних труднощів.»

3. Папа сказав, що криза в Україні має важкі наслідки, оскільки призвела до збагачення вузької групи осіб за рахунок переважної більшості громадян. Присутність такого явища, наголошує Папа Франциск, «забруднила також і державні установи. Це породило несправедливу бідність на щедрій та багатій землі». Тому Папа закликав єпископів: «Не втомлюйтесь робити вашим співгромадянам зауваження, які підказує вам ваша віра та душпастирська відповідальність». Формування почуття справедливості та істини належить, за словами Папи, до пастирської відповідальності єпископів.

4. Папа підняв тему стосунків між єпископам східного і західного обрядів в Україні, тему єдності єпископату: «Мені особисто прикро чути, що між вами існують непорозуміння та рани. Існує потреба у лікареві, а ним є Ісус Христос, якому ви служите великодушно… і я закликаю вас віднайти між собою спосіб прийняти один одного та великодушно підтримувати одні одних у ваших апостольських трудах… Тому, вважаю надзвичайно важливими спільні зустрічі всіх Церков sui iuris, що діють в Україні. І завжди будьте щирими, спілкуючись як брати!»

5. Папа закликав владик УГКЦ і РКЦ в Україні мати «шанобливі та плідні взаємини з державними органами, бути уважними і турботливими до бідних, щоб наміри і дії завжди були спрямовані на загальне добро Церков».