24 січня 2013 року, коли Латинська Церква вшановує пам'ять св. Франциска Сальського, покровителя журналістів, було оголошене Послання Бенедикта XVI на 47-й Всесвітній день комунікації (12 травня 2013): «Соціальні мережі: Двері істини та віри, нові простори для євангелізації".
Послання Папи оприлюднив голова Папської ради комунікації архиєпископ Клавдіо Марія Челлі та монсеньйор Пол Тай під час прес-конференції, яка відбулась у Ватикані. Про це повідомляєVatican Information Service.
За словами архиєпископа Клавдіо Челлі, послання дає позитивну, проте не наївну, оцінку соціальних медіа. Соціальні медіа відкривають можливість для діалогу і дискусій. Вони здатні зміцнити зв’язки єдності поміж людьми і сприяти гармонії у людській сім'ї. Тим не менш, цей позитивний характер вимагає, щоб ця діяльність включала турботу про приватне життя, відповідальність і відданість істині та достовірності. Папа також говорить, що океани надлишкової інформації пригнічують «ніжний голос розуму».
В Посланні також йдеться про нові простори для євангелізації. У цьому зв'язку, за словами Клавдіо Марія Челлі, ми повинні пам'ятати те, що Бенедикт XVI написав в своєму посланні з нагоди Всесвітнього дня комунікацій в 2011 році, коли він підкреслив, що йдеться не тільки про явне вираження віри, але, по суті, про ефективне свідчення «у виборі форм комунікації, уподобань та суджень, які повністю узгоджуються з Євангелієм, навіть коли про це прямо не говориться».
Учасники прес-конференції також розповіли, що «Папа приймає як належне важливість цифрового середовища як реальності в житті багатьох людей. Це не якийсь паралельний або просто віртуальний світ, але існуюче середовище, де люди живуть і діють. Це «континент», де Церква повинна бути присутня і де віруючі, якщо вони є щирими у своїй присутності там, будуть прагнути поділитися з іншими глибоким джерелом своєї радості і надії, Ісусом Христом».
Крім того, Папа закликав пам'ятати просту істину комунікації: наше свідчення, наші дії і поведінка – найчастіше є більш промовистими, ніж слова і заяви про те хто ми і у що ми віримо. Папа вважає, що наша готовність до терплячого і шанобливого ставлення до запитань і сумнівів тих, кого ми зустрічаємо в мережі, може бути потужним виразом турботи і уваги до них.
Повний текст послання читайте на Офіційному сайті Святого Престолу