"У Московському Патріархаті почалася істерія та агонія стосовно українського питання", - Митрополит ПЦУ

"У Московському Патріархаті почалася істерія та агонія стосовно українського питання", - Митрополит ПЦУ - фото 1
Будь-які намагання РПЦ вплинути на Кіпрську Церкву провалилися, констатують у ПЦУ. Останні тижні значна увага світової релігійної спільноти прикута до Кіпру – невеликої острівної держави в Середземному морі. Предстоятель Кіпрської церкви Архиєпископ Хризостом визнав Православну Церкву України, чим викликав гнів усієї РПЦ.

Про це інформує 5 канал.

За словами митрополита Олександра (Драбинка), Москва, використовуючи своїх посіпак на Кіпрі, намагалася внести розкол у цю помісну Церкву. За кілька днів перед засіданням Священного Синоду Кіпрської церкви, РПЦ (йдеться про РПЦ в Україні – ред.) 20 листопада скликала свій Синод. На ньому єрархи РПЦ, серед іншого, ухвалили рішення з п'яти пунктів щодо Кіпрської Церкви та особисто Архиєпископа Кіпрського Хризостома.

У довідці до рішень Синоду РПЦ про розрив євхаристійного спілкування з Кіпрською Церквою є посилання на заяву чотирьох з 18-ти кіпрських архиреїв, у якій сказано, що "Українська Православна Церква (РПЦвУ) належить до юрисдикції Московського Патріархату". "І тому дії Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві України – це втручання в юрисдикцію Московського Патріархату", – йдеться у довідці.

Але будь-які намагання РПЦ вплинути на Кіпрську Церкву провалилися, каже митрополит Олександр.

"У заяві прямим текстом говориться кіпрськими єпископами: вони визнають її (РПЦвУ – ред.) не як самостійну Церкву, а як юрисдикційну сукупну одиницю Московського Патріархату. Спасибі їм за це. Можливо, хоч так у наших братів відкриються очі... Кіпрські єрархи тому і роблять таку заяву, бо вони визнають територію УПЦ МП юрисдикційною частиною Московського Патріархату. Тут починається "духовна шизофренія", в юрисдикційно-канонічному плані. У Києві єрархи РПЦвУ кажуть, що вони незалежні і що їх визнають як незалежну Церкву, а на Кіпрі ті, які буцімто її підтримують, називають її юрисдикцією Московського Патріархату. Це важливо для самих українців, які оманливо вважають себе незалежними від церковно-кремлівської Москви, дякуючи нинішній геббельсівській пропаганді адміністративного керівництва РПЦвУ", – пояснює митрополит Олександр.

Він також вважає, що в керівництва РПЦ в Україні почалася "істерія та агонія стосовно українського питання".

"Я тому і називаю це, фактично, юридично-канонічною церковною шизофренією. Спочатку кажуть, що це визнання є неправильним і неканонічним і не є по суті повноцінним визнанням, бо воно не було обговорено соборно, а потім визнають, що визнання ПЦУ з боку Кіпрської Церкви все ж таки відбулось і засуджують. Загалом, документ дуже суперечливий. Його поява напередодні Синодального засідання свідчить про недолугість, істерію та агонію московського церковного керівництва стосовно українського питання. І агонію керівництва ОВЦЗ МП у питанні дарування автокефалії Українській церкві", – зауважує митрополит Олександр (Драбинко).

Дродамо, що Закон про перейменування УПЦ МП набув чинності.