Папа прийняв у сопричастя нового Главу Вірменської Католицької Церкви

25.09.2021, 11:15
Католики
Папа прийняв у сопричастя нового Главу Вірменської Католицької Церкви - фото 1
«Як Наступник апостола Петра, покликаного утверджувати братів у вірі, охоче надаю Вам церковне сопричастя, про яке Ви просите, згідно з традицією та діючими нормами, передаючи Вам свої обійми миру та Апостольське благословення», – цими словами завершується лист Папи Франциска на ім’я Блаженнішого Рафаїла Бедроса ХХІ Мінассяна,. Його Синод єпископів Вірменської Католицької 23 вересня 2021 року обрав Главою цієї Церкви.

Листа Папа вручив особисто, прийнявши новобраного Патріарха та членів Синоду на аудієнції, що відбулася вранці 24 вересня 2021 року, повідомляє Радіо Ватикану.

Папа Франциск зазначає, що приєднується до радості синів і дочок цієї Церкви та Церкви вселенської, що «супроводжували своїми молитвами» єпископів, зібраних на синод, спершу в Лівані на початку літа, а цими днями також у Римі.

«Вибір Вашого Блаженства відбувся у період, коли люди особливо випробовувані різними викликами. Маю на думці страждання Сирії та Лівану, країн, де присутня Килікійська Церква вірменського обряду, як також пандемію, яка досі в багатьох частинах світу ще далека від того, щоби бути подоланою. Всі люди доброї волі, особливо християни, покликані ставати близькими та поводитися як брати і сестри, перемагаючи байдужість і самотність», – пише Святіший Отець. Він назвав вірменський народ «експертом у тому, як страждати», беручи до уваги численні випробування протягом сімнадцяти століть його християнської історії.

«Нехай же Килікійська Патріарша Церква вірменського обряду, проваджена Вашим Блаженством, зможе ще більше відплсти на глибінь в ці перші десятиріччя третього тисячоліття», – побажав Папа.