Папа прийняв делегацію різних православних Церков світу

22.02.2020, 10:00
Папа прийняв делегацію різних православних Церков світу - фото 1
Приймаючи делегацію новоєреїв та монахів різних православних Церков, Папа наголосив, що Церкви несуть у собі різні дари Святого Духа, щоб ними ділитись з іншими.

Приймаючи делегацію новоєреїв та монахів різних православних Церков, Папа наголосив, що Церкви несуть у собі різні дари Святого Духа, щоб ними ділитись з іншими.

зустріч_Папи_з_Православними_Ц.jpeg

«Благодать вам і мир від Бога, нашого Отця, і Господа Ісуса Христа» (ІІ Кор. 1,2). Цими словами святого апостола Павла з другого Послання до Коринтян Папа Франциск привітав делегацію новоєреїв та молодих монахів різних православних Церков, які від 16 лютого 2020 р., перебувають у Римі, поглиблюючи свої знання католицької Церкви.

Вісімнадцять членів цієї делегації, призначених Главами своїх Церков, – Коптської Православної Церкви, Вірменської Апостольської Церкви, Сиро-Православної Церкви Антіохії, Етіопської Православної Церкви та Сиро-Маланкарської Православної Церкви з Єгипту, Вірменії, Лівану, Сирії, Індії та Ефіопії – вже були присутні на Святій Месі, яку в базиліці святого Петра у Ватикані очолив кардинал Анджело Комастрі.

Гості відвідали римські катакомби святої Прискили й венедиктинське абатство святого Ансельма, де були присутні на відправі вечірні та мали зустріч із венедиктинською спільнотою й представниками Папського інституту святого Ансельма. Вони також мали можливість відвідати інші святі місця Вічного Міста, різні дикастерії Римської Курії, Папські університети, колегії, монастирі та чернечі спільноти. В п’ятницю 21 лютого їх прийняв на приватній аудієнції Папа Франциск. Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Святіший Отець висловив радість з приводу цієї зустрічі. Він наголосив, що східні православні Церкви засвідчили віру в Христа своєю кров’ю й далі є насінням віри та надії, навіть у тих регіонах, які, на жаль, часто позначені насильством та війною.

Вселенський Архиєрей висловив сподівання, що відвідуючи католицьку Церкву та Рим, кожен із присутніх отримав позитивний досвід, не відчуваючи себе гостями, але братами серед братів. «Господь задоволений братерством між нами», – підкреслив Святіший Отець. «Нехай же ваша присутність стане маленьким плодотворним насінням, щоб проросла видима спільність між нами, ота повна єдність, яку так гаряче бажає Ісус» (див. Ів 17,21).

На закінчення, звертаючись до делегації новоєреїв та молодих монахів різних православних Церков, Папа Франциск запевнив їх у молитовній пам’яті та ввірив їхнім молитвам себе та своє служіння.

Зустріч, на запрошення Святішого Отця, завершилась проказуванням молитви «Отче наш» рідними мовами кожного із присутніх.