Папа Римський Франциск вважає, що Україні потрібно почати переговори з країною-агресором

09 березня, 21:15
Україна і світ
Папа Римський Франциск вважає, що Україні потрібно почати переговори з країною-агресором - фото 1
Папа Римський Франциск у записаному в лютому інтерв’ю сказав, що Україна повинна мати відвагу почати переговори з Росією. "Не соромтеся вести переговори, поки все не стало ще гірше", — сказав понтифік.

Як повідомляє "Українська правда" з посиланням на Reuters, свої коментарі Папа Франциск зробив в інтерв'ю, записаному минулого місяця для швейцарської телерадіокомпанії RSI, текстову версію якого вже оприлюднено. Саме інтерв'ю вийде в ефір 20 березня.

Папу запитали про його позицію щодо дебатів між тими, хто вважає, що Україна повинна здатися, оскільки не змогла дати відсіч російським військам, і тими, хто стверджує, що це легітимізує дії агресора. Інтерв'юер використав у запитанні термін "білий прапор".

"Я думаю, що найсильніший той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей і має відвагу білого прапора, і веде переговори", — відповів Папа.

"Слово "переговори" – це мужнє слово. Коли ви бачите, що ви переможені, що справи йдуть погано, ви повинні мати мужність вести переговори", — вважає понтифік.

Франциск додав, що переговори повинні відбуватися за допомогою міжнародних сил.

Reuters зазначає, що Франциск вперше вжив такі терміни, як "білий прапор" або "переможений", обговорюючи війну в Україні, хоча в минулому говорив про необхідність переговорів.

"Можна відчувати сором, але скільки загиблих вона (війна) принесе в кінцевому підсумку? (Треба) вести переговори вчасно, знайти країну, яка може бути посередником", — сказав Папа, згадавши Туреччину серед країн, які запропонували свою кандидатуру.

"Не соромтеся вести переговори, поки все не стало ще гірше", — додав він. На запитання, чи готовий він бути посередником, Франциск відповів: "Я тут".

В іншій частині інтерв'ю, говорячи про війну між Ізраїлем і ХАМАСом, Франциск сказав: "Переговори ніколи не є капітуляцією".

Речник президента Володимира Зеленського одразу не відповів на прохання Reuters прокоментувати висловлювання Папи Римського.

"Українська правда" нагадує, що 8 березня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган знову запропонував свою країну як майданчик для переговорів між Києвом і Москвою, у тому числі "мирного саміту" за участі Росії.