Президент США Джо Байден після зустрічі у Ватикані з Папою Франциском заявив, що Папа сказав йому «продовжувати приступати до Причастя». Про це повідомляє Catholic News Agency.
Джерело: CREDO
Президентський кортеж прибув на територію Ватикану 29 жовтня о 12:00. Байдена і його дружину Джил привітав монсеньйор Леонардо Сапієнца, регент Папського дому, а також камергери Його Святості — миряни, які вітають глав держав під час їхніх візитів до Папи. Їх також зустрічав Патрик Коннелл, тимчасовий Повірений у справах посольства США при Святому Престолі.
Згідно зі звітом Білого дому, Папа і Байден мали 75-хвилинну приватну зустріч, під час якої вони помолилися одне за одного і обговорили проблеми, пов’язані з кліматичними змінами. За словами Байдена, вони не обговорювали аборти, але це питання опосередковано виникло при обговоренні теми його допуску до Причастя.
«Ми щойно говорили про те, що він радий, що я хороший католик» — сказав Байден, додавши, що Папа сказав йому «продовжувати приступати до Причастя».
Як повідомляє New York Times, представник Ватикану, якого запитали про застереження щодо допуску Байдена до Причастя, відповів: «Я вважаю, що це приватна розмова». Сам Байден, якого запитали, чи обговорював він із Папою єпископів США та їхню стурбованість його політикою стосовно питань ґендеру, шлюбу і абортів, також відповів, що це була «приватна розмова».
У звіті Білого дому також сказано про те, що Папа Франциск благословив розарій Байдена.
Ця зустріч стала четвертою зустріччю Джозефа Байдена з Папою Франциском, але першою з моменту його обрання на посаду президента США.
Після розмови Папа і подружжя Байденів взяли участь у звичайному для таких заходів обміні подарунками. Президент США подарував Папі зіткану вручну казулу (орнат, літургійне вбрання римо-католицького священика), виготовлену у 1930-х роках. Цей подарунок походить з архіву храму Святої Трійці у Вашингтоні, де Байден часто відвідує Месу. Казулу виготовив відомий римський кравець Ґаммареллі.
Додамо, за день до зустрічі Джо Байдена з Папою Франциском Ватикан скасував пряму трансляцію цієї події. Ватиканські журналісти, яким також не дозволили бути присутніми під час першого рукостискання через протоколи обмежень з приводу пандемії COVID-19, висловили протест проти несподіваного скасування.
До початку пандемії протокол Ватикану дозволяв невеликій групі журналістів, включно з власним медіа-пулом президента, бути присутніми під час першого рукостискання та під час обміну подарунками.
У Ватикані заявили, що тепер надаватимуть лише кадри прибуття кортежу президента США до Апостольського палацу.