Created with Sketch.

Папа відвідав мечеть у Баку та зустрівся з Главою Ради мусульман Кавказу

03.10.2016, 10:42

Останньою подією Апостольської подорожі Папи Франциска до Азербайджану став візит до мечеті Гейдара Алієва в Баку, де він мав приватну зустріч з Главою Ради мусульман Кавказу, після якої в залі мечеті відбулася зустріч з представниками інших релігій країни.

Останньою подією Апостольської подорожі Папи Франциска до Азербайджану став візит до мечеті Гейдара Алієва в Баку, де він мав приватну зустріч з Главою Ради мусульман Кавказу, після якої в залі мечеті відбулася зустріч з представниками інших релігій країни.

Папа назвав «великим знаком» можливість зустрітися з «братерською приязню» в цьому місці молитви, який вказує на гармонію, «яку можуть творити релігії, починаючи від особистих стосунків і доброї волі» своїх провідників.

«Відкриваючи двері гостинності й інтеграції, відкриваються двері сердець кожного і двері надії для всіх», – сказав Глава Католицької Церкви, додаючи, що «братерство й спільність, в яких ми прагнемо зростати», не оцінять ті, хто отримує «прибутки від суперечок і протистоянь», але очікують ті, які «прагнуть спільного добра». Але, насамперед, вони «милі Богові».

За словами Святішого Отця, релігії мають велике завдання: супроводжувати людину в пошуках сенсу життя, допомогти їй зрозуміти, що центр всього перебуває поза нею, стаючи для неї «компасом», що спрямовує до добра та віддаляє від зла. На релігіях також лежить «виховне завдання», яке полягає в тому, щоб допомогти людині «виявити назовні найкраще з того, що носить в собі», а релігійні провідники «мають велику відповідальність за те, щоб запропонувати автентичні відповіді на пошуки людини, яка сьогодні часто губиться серед заплутаних парадоксів нашого часу».

Глава Католицької Церкви підкреслив, що релігії, «допомагаючи людині розпізнавати добро і впроваджувати його в життя», покликані «будувати культуру зустрічі та миру», складниками якої є «терпеливість, взаєморозуміння, смиренні та конкретні кроки». Саме так релігія «служить людському суспільству», яке, в свою чергу, повинно «долати спокусу використовувати релігійні фактори» з корисливими мотивами чи для виправдання конфліктів.

«Бога не можна призивати для особистих інтересів чи егоїстичних цілей, Ним не можна виправдовувати жодні форми фундаменталізму, імперіалізму чи колоніалізму. Ще раз, з цього високо символічного місця, підноситься наполегливий голос: нехай ніколи більше не буде насильства в ім’я Бога!» – закликав Папа Франциск, закликаючи, натомість, дякувати божественному провидінню «постійною молитвою та конкретним діалогом».

Цитуючи декларацію Другого Ватиканського Собору «Nostra aetate» про міжрелігійний діалог, Єпископ Риму наголосив, що Католицька Церква закликає своїх дітей шляхом діалогу та співпраці з визнавцями інших релігій «розсудливо і з любов’ю» розпізнавати та підтримувати «духовні, моральні та суспільно-культурні цінності», притаманні їм, не забуваючи, одночасно, про «свідчення віри та християнського життя».

Папа говорив про «істинний мир», який ґрунтується «на взаємопошані, зустрічі та взаємоподілі, на бажанні переступити через пересуди й кривди минулого, на відмові від дволикості та побічних інтересів», про «тривалий мир», який спрямований на «долання мурів, подолання бідності й несправедливості, на викривання та зупинку поширення зброї та нечесних заробітків за рахунок інших».

«Справжнім питанням нашого часу не є те, як розвивати наші інтереси, але яку перспективу життя запропонуємо майбутнім поколінням, як залишити світ кращим від того, який ми отримали», – сказав Святіший Отець,

З мечеті Святіший Отець від’їхав до аеропорту. Про це повідомляє Радіо Ватикан.

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Вчора, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Вчора, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Вчора, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Вчора, 11:46