Папа заборонив єпископам приймати подарунки вартістю понад 40 євро

Папа заборонив єпископам приймати подарунки вартістю понад 40 євро - фото 1
Папа Франциск зажадав повного розкриття економічної інформації у всіх єрархів Церкви, включаючи кардиналів

У розпорядженні, виданому в середині травня, понтифік також обумовлює, що ніхто з єпископату не може приймати особисті подарунки на суму понад 40 євро.

Про це повідомляє Портал «Credo.Press» з посиланням на «Vatican News».
Практика дарування подарунків католицьким священикам привела до кількох скандалів в Римо-Католицькій Церкві в останні роки.

Понтифік наказав керівництву Святого Престолу, від кардиналів до заступників керівників структур, а також всім тим, хто виконує функції у сфері правосуддя та контролю, підписати декларацію, яка підтверджує, що вони не мають судових вироків, які вступили у силу, у Ватикані або інших країнах, що відносно них не ведеться розслідування за звинуваченнями в корупції, шахрайстві, тероризмі, відмиванні грошей, експлуатації неповнолітніх, ухиленні від сплати податків.
Таку декларацію потрібно буде подавати кожні два роки.

Керівники Церкви і держави-міста Ватикан повинні підтвердити, що у них немає грошей, інвестицій, акцій в структурах або підприємствах, розташованих в країнах з високим рівнем відмивання грошей або фінансування тероризму, що їх власність має законне походження, що вони не інвестують і не містять акцій компаній, діяльність яких суперечить соціальному вченню Церкви.
За достовірністю заявлених даних буде стежити секретаріат Ватикану з економічних питань. У разі розкриття неправдивої інформації Святий Престол залишає за собою право звільнити співробітника і зажадати компенсацію збитку.