Папа затвердив зміну титулу Глави Халдейської Католицької Церкви

21.02.2022, 14:00
Католики
Папа затвердив зміну титулу Глави Халдейської Католицької Церкви - фото 1
Папа Франциск 19 лютого на прохання кардинала Рафаїла Луїса, яке він подав від імені Синоду єпископів Халдейської Католицької Церкви, затвердив зміну титулу з «Вавилонський Патріархат» на «Багдадський Патріархат».

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Про рішення Синоду єпископів усунути посилання на «Вавилонський» із назви Халдейського Патріархату було повідомлено наприкінці серпня минулого року. В офіційному роз’ясненні, оприлюдненому на сайті Патріархату, зазначалося, що посилання на стародавню столицю Вавилонської імперії, внесене в назву 1830 року, є історичною помилкою, що лише створює плутанину. Вавилон «ніколи не був єпископським чи патріаршим осідком, а сьогодні є іракським мусульманським містом».

Халдейська Церква постала внаслідок поєднання з Римом частини єрархії та духовенства Ассирійської Церкви Сходу. Халдеї – це назва стародавнього народу, що мешкав на Близькому Сході, на північно-західному березі Перської затоки, а сьогодні цим словом називають перських і месопотамських християн, які прийняли унію з Римом.

Сучасний устрій Халдейська Церква отримала 1830 року, коли Папа Пій VIII затвердив митрополита Івана Гормиздаса Главою всіх халдейських католиків, надавши йому титул Вавилонського халдейського Патріарха, осідком якого спочатку було місто Моссул, а в середині ХХ століття його перенесено до Багдаду.

Халдейська Католицька Церква поширена на території сучасних Іраку, Ірану, Туреччини, в інших країнах Близького Сходу та в діаспорі. Від лютого 2013 року її очолює Патріарх Луїс-Рафаїл Сако, якого Папа Франциск 2018 року ввів до Колегії Кардиналів.