Папа зустрінеться у Ватикані з основними провідниками християнських спільнот, які діють в Лівані

Папа зустрінеться у Ватикані з основними провідниками християнських спільнот, які діють в Лівані - фото 1
У Ватиканському прес-центрі відбулася презентація зустрічі християнських лідерів Лівану, що включатиме нараду за зачиненими дверима та екуменічну молитву.

За повідомленням Радіо Ватикану, єпископ Риму запросив очільників християнських конфесій Країни кедрів на нараду про пошуки виходу з кризи та на спільну молитву в цьому намірі. Папа повідомив про те, що 1 липня зустрінеться у Ватикані з основними провідниками християнських спільнот, які діють в Лівані, щоби, провести «день роздумів про тривожну ситуацію в країні та щоб разом молитися за дар миру й стабільності», просячи вірних супроводжувати цю ініціативу своїми молитвами.

В п’ятницю, 25 червня, у Ватиканському прес-центрі відбулося представлення цієї зустрічі, що матиме екуменічний і молитовний вимір.
Кардинал Леонардо Сандрі, Префект Конгрегації Східних Церков розповів що в Климентинському залі Апостольського палацу відбудеться нарада за зачиненими дверима, під час якої за круглим столом зберуться Святіший Отець, Апостольський Нунцій в Лівані Джозеф Спітері, який буде модератором, та десять очільників християнських громад. Кардинал Сандрі згадав про католицьких представників, а це маронітський патріарх Блаженніший Бшара Бутрос Раї, сиро-католицький патріарх Блаженніший Ігнатій Юссеф ІІІ Юнан, мелхітський патріарх Блаженніший Юссіф Абсі, халдейський єпископ Мішель Кассарж, Апостольський вікарій латинського обряду Сезар Ессаян. Очікуються також результати виборчого Синоду Вірменської Католицької Церкви, осідок якої також у Лівані.

Єпископ Браєн Фаррелл, Секретар Папської Ради сприяння єдності між християнами, розповів про некатолицькі Церкви, які будуть представлені на зустрічі. Це Антіохійська Православна Церква, очолювана патріархом Іоанном Х, Килікійський Католикосат Вірменської Апостольської Церкви з католикосом Арамом І на чолі, Сирійська Православна Церква, яку очолює патріарх Ігнатій Афрем ІІ, та Вища Рада Євангельських спільнот Сирії та Лівану, очільником якої є преподобний Джозеф Кассабас.

Наради передбачають три сесії, кожна з яких розпочнеться доповіддю. Опісля учасники повернуться до базиліки Святого Петра, де відбудеться екуменічна молитва, на яку запрошені представники дипломатичного корпусу, акредитованого при Святому Престолі, ліванські чернечі спільноти та миряни, які проживають у Римі. Молитва відбуватиметься у формі Літургії слова, під час якої чергуватимуться уривки зі Святого Письма, молитовні ввізвання та літургійні пісні різних обрядів. На знак миру молодь вручить християнським провідникам запалені лампадки. Далі Папа Франциск звернеться із підсумковим словом.

Папа Франциск має намір відвідати Ліван. Архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, який очолює відділ Державного Секретаріату в справах стосунків з державами, під час прес-конференції зауважив, що найправдоподібніше, така подорож зможе відбутися на початку наступного року. Йдеться не лише про те, що в цьому році вже заплановані деякі заходи за участю Папи, але й про очікування остаточного формування уряду, з яким буде можливо взаємодіяти.

Стурбованість викликає загострення кризи в Лівані, адже, за словами очільника ватиканської дипломатії, колапс країни особливим чином загрожує християнській спільноті. Активізація еміграції молоді може причинитися до переполовинення християнської присутності на Близькому Сході та порушення рівноваги в самій же країні.

Тому у Ваикані наголошують, що потрібно допомогти Ліванові «зберегти свою унікальну ідентичність, щоби забезпечити плюралістичний, толерантний і розмаїтий Близький Схід».