Папа зверувся до світу з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю

26.11.2021, 12:00
Католики
Папа зверувся до світу з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю - фото 1
Люди з інвалідністю – Христові друзі та заступники за людство у молитві перед Богом. Про це Папа Франциск нагадує у своєму посланні з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, що відзначається під егідою ООН 3 грудня.

Темою цього послання, представленого у Ватикані 25 листопада 2021 р., стали Христові слова «Ви – мої друзі» (Ів 15, 14), з якими Він звернувся до учнів на Тайній Вечері. «Христос – наш друг!», – підкреслює Святіший Отець. Про це інормує Радіо Ватикану.

В посланні з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю Папа засуджує дискримінацію стосовно них, що «досі існує на різних рівнях суспільного життя і живиться упередженнями, байдужістю та культурою, якій важко зрозуміти надзвичайну цінність кожної людини». Становище людей з інвалідністю, як підкреслюється в посланні, погіршується сприйняттям інвалідності як хвороби.

Щоб протистояти дискримінації, як зазначається у посланні, потрібно усвідомити, що «дружба з Христом, яку ми отримуємо як незаслужений дар, визволяє нас і дозволяє нам сприймати свої відмінності як багатство».

Наступник святого Петра вказує на труднощі і страждання, які переживають люди з інвалідністю в період пандемії Covid-19: багато з них змушені тривалий час перебувати в приміщенні; учні з обмеженими можливостями часто мають проблеми з дистанційним навчанням; в багатьох країнах припинено деякі соціальні послуги для людей з інвалідністю; особи, які перебувають в спеціалізованих структурах, протягом тривалого періоду не могли бачити своїх рідних. «Будьте певні, що Папа та Церква з любов’ю та ніжністю, перебуває поруч з вами!» – читаємо в посланні.

Святіший Отець додає, що Церква підтримує тих, хто бореться з коронавірусом, вказуючи на необхідність піклуватися про всіх, а інвалідність в жодному разі не повинна бути перешкодою для доступу до найкращих наявних методів лікування.

“Молитва – це місія, яка доступна всім, – підкреслює Папа, – і я хочу довірити її вам, особливим чином. Немає такої слабкої людини, яка б не могла молитися, поклонятися Господу, прославляти Його святе ім’я і молитися за спасіння світу. Перед Всевишнім ми усвідомлюємо, що ми всі – рівні.”

На завершення Папа Франциск зазначає, що молитва людей з інвалідністю сьогодні потрібна більше, ніж будь-коли.