Created with Sketch.

Парламент звільнив релігійні організації від зайвої вимоги щодо надання інформації про кінцевих бенефіціарів

03 вересня, 09:20

Це питання неодноразово піднімалось Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій на зустрічах з представниками Уряду та Парламенту.

20 серпня 2024 року Верховна Рада України в розділі ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій» внесла зміни до частини восьмої статті 5-1 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», додавши релігійні організації до переліку різних юридичних осіб, на які не поширюється вимоги статті 5-1 стосовно надання інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності. Про це інформує ІРС.

Нагадаємо, що раніше, 6 вересня 2022 року, Верховна Рада України внесла зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», відповідно до яких від релігійних організацій вимагалася інформація про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності, що створювало значні складнощі в діяльності релігійних організацій.

Для вирішення цього питання минулого року депутати Мар'ян Заблоцький та Юрій Камельчук подали до Верховної Ради законодавчу ініціативу про звільнення релігійних організацій від зайвої вимоги, пов'язаної з поданням звітності про кінцевих бенефіціарних власників.

Внесенням відповідних змін до статті 5-1 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» Верховна Рада України позбавила релігійні організації зайвих бюрократичних процедур, що сприятиме більше ефективній діяльності церков і релігійних організацій в українському суспільстві.

Нагадаємо, що 20 серпня 2024 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій".

Читайте також
Держава Вінницька обласна прокуратура до суду скерувала обвинувальний акт стосовно священнослужителя УПЦ МП
Вчора, 09:00
Держава Держетнополітики: Умань готова прийняти паломників-хасидів, але «стовідсоткову безпеку» не гарантує
03 вересня, 11:00
Держава МВС Естонії просить ЕПЦ МП дати оцінку імперським закликам Кирила
03 вересня, 11:41
Держава Підпорядкування Московському Патріархату не є частиною православного віровчення, - Єленський
03 вересня, 13:33