• Головна
  • Новини
  • Патріарх Філарет привітав «Літературну Україну» з 85-річчям...

Патріарх Філарет привітав «Літературну Україну» з 85-річчям

27.12.2012, 10:25
Патріарх Філарет привітав «Літературну Україну» з 85-річчям - фото 1
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет 25 грудня 2012 року взяв участь у відзначенні 85-річчя газети «Літературна Україна», яке відбулося в Будинку звукозапису Державної радіокомпанії.

1088-uoc.jpgПатріарх Київський і всієї Руси-України Філарет 25 грудня 2012 року взяв участь у відзначенні 85-річчя газети «Літературна Україна», яке відбулося в Будинку звукозапису Державної радіокомпанії.

Як повідомляє офіційний сайт УПЦ КП, Предстоятель Київського Патріархату відкрив урочистості своїм пастирським словом і  ривітав колектив газети та її читачів із ювілеєм.

«Літературна Україна» завжди була з українським народом, відстоювала його ідеали, мову, культуру, літературу. Навіть у складні часи нашого буття вона боронила наші духовні підвалини. Ви подвижники!» - сказав Патріарх Філарет.

«Церква має бути зі своїм народом, але навіть її робили засобом для русифікації. Забороняли друкувати книги рідною мовою, навіть молитися, а наших світочів духовності відправляли просвічувати Росію, навзамін надсилаючи чужинців. Так склалося, що ми знову маємо захищати українську мову, рідну культуру. До чого ми дожилися? Що нам робити? Насамперед, коли нависли хмари над нами, ми повинні бути разом. Спільно відстоювати нашу державність і духовність. Українська мова виживала через те, що нею говорив простий народ. Письменники повинні також бути з народом», - наголосив він.

Звертаючись до письменників, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату сказав: «Хочу побажати, щоб Господь надихав вас на вашу працю. Ви повинні писати так, щоб слово доходила до людей, а це можливо лише за підтримки Бога. Якщо ви писатимете так, то наш народ почує вас, то переможе. Я впевнений, що Господь із українським народом і ми обов’язково переможемо».

Ювілейний вечір вели: секретар НСПУ Сергій Грабар, редактор газети Сергій Козак і журналістка Ганна Короненко. Під час урочистостей виступили знані письменники та літературознавці: Герой України Дмитро Павличко, Герой України Іван Драч, голова НСПУ Віктор Баранов, академік НАН України Микола Жулинський, голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Павло Мовчан, критик Володимир Базилевський та інші. Телефоном редакцію та присутніх привітали письменники Михайло Слабошпицький і Роман Іваничук. Прозвучали музичні композиції.

«Літературна Україна» є органом Національної спілки письменників України та найстарішою літературною газетою. На її шпальтах публікувалися твори таких класиків української літератури, як Максим Рильський, Павло Тичина, Володимир Сосюра, Андрій Малишко, Олесь Гончар, Павло Загребельний та багато інших.