• Головна
  • Новини
  • Патріарх Філарет: В УПЦ (МП) зрозуміли, що їхнє майбутнє - в об’єднанні з УПЦ КП...

Патріарх Філарет: В УПЦ (МП) зрозуміли, що їхнє майбутнє - в об’єднанні з УПЦ КП

29.10.2012, 10:24
Патріарх Філарет: В УПЦ (МП) зрозуміли, що їхнє майбутнє - в об’єднанні з УПЦ КП - фото 1
Патріарх УПЦ КП Філарет вважає, що духовенство УПЦ (МП) змінило своє ставлення до УПЦ КП у кращий бік і усвідомило, що майбутнє їхньої Церкви - в об’єднанні з Київським Патріархатом.

Filaret-1.jpgПатріарх УПЦ КП Філарет вважає, що духовенство УПЦ (МП) змінило своє ставлення до УПЦ КП у кращий бік і усвідомило, що майбутнє їхньої Церкви - в об’єднанні з Київським Патріархатом. Про це він сказав у інтерв’ю «Главкому».

«На сьогодні вже Московський Патріархат зрозумів, що майбутнє їхньої Церкви в об’єднанні з Київським Патріархатом. В Московському Патріархаті до Київського ставлення змінилось в кращий бік. Чому саме? По-перше, ми закликаємо не ворогувати з віруючими, духовенством, єпископами Московського Патріархату, а ставитись до них з любов’ю. По-друге, вони побачили, що Москва хоче відібрати у них самостійність і незалежність, зробити так, щоб вони були звичайною митрополією в складі Російської Церкви. Цього Патріарх Кирил хоче», - сказав він

За словами Патріарха Філарета, Київський Патріархат є гарантом збереження статусу самостійності і незалежності УПЦ (МП) і за це вони їм вдячні.

«Отаке внутрішнє порозуміння і мета на майбутнє нас зближають. Зараз ще є конфлікти, але якщо брати в цілому Київський і Московський Патріархат, то взаємовідносини наші стали набагато кращими, і думаю, вони будуть покращуватись і надалі», - зауважив Глава УПЦ КП.

Патріарх УПЦ КП водночас зазначає, що на офіційному рівні поки що немає офіційних контактів між Церквами.

«Офіційно перемовини поки що припинились. А не офіційно контакти розширились. А це важливіше, ніж офіційно. Офіційно можна дійти до якихось рішень, але при цьому на рівні духовенства і простих віруючих не домовитись», - сказав він.

«Я вам наведу приклад. Приїхала велика група віруючих і духовенства із Дніпропетровщини в Київ – відвідати Володимирський собор. По-перше, те, що вони прийшли до Володимирського собору – вже крок вперед. Раніше вони боялись того собору, як біс ладану. По-друге, якими були їхні враження? «Ох, скільки у вас людей, а ми і не знали, як у вас все гарно». Тобто вони вже не налаштовані негативно щодо Володимирського собору, а, значить, і до Київського Патріархату. Іде зближення на рівні простих людей», - наголосив Патріарх Філарет.