Created with Sketch.

Патріарх Філарет відвідав Рівненську єпархію

08.07.2013, 07:56

Відбулася хресна хода до пам’ятника героям битви під Берестечком та покладання квітів до підніжжя монументу.

У Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах (с. Пляшева, Радивилівський район, Рівненська обл.),  7 липня 2013 р. відбулися церковно-державні урочистостості зі вшанування пам’яті українських козаків і селян – героїв битви під Берестечком (1651 р.).

Богослужіння очолив Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату – Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

По завершенні Літургії відбулася хресна хода до пам’ятника героям битви під Берестечком та покладання квітів до підніжжя монументу, інформує Прес-центр Київського Патріархату.

Історична довідка: Битва під Берестечком (28 червня — 10 липня 1651)  — найбільший бій, який відбувся біля містечка Берестечко між Військом Запорозьким під командуванням Богдана Хмельницького та союзним йому кримськотатарським військом Ісляма III Ґерая з одного боку та армією Речі Посполитої під командуванням Яна Казимира II з іншого.

Битва закінчилась перемогою польського війська (чисельність якого сягала кількасот тисяч). Загальноприйнятою є думка, що основних своїх втрат козаки зазнали, переправляючись через р. Пляшівку, під час виходу з битви. Однак останні наукові дослідження показують, що кількість загиблих козаків в польських історичних джерелах (до 30.000 убитими) є значно перебільшеною. Археологічні розкопки, що проводяться в останні десятиліття на місці битви віднайшли рештки лише близько сотні загиблих під час переправи козаків. Іншим свідченням на користь незначних втрат української армії було те, що Богдан Хмельницький вже через два місяці зумів зібрати майже стотисячне військо під Білою Церквою, блокувавши там польсько-литовські війська і змусивши їх укласти мир, що було б неможливим за умов важких втрат українсько-козацької армії під Берестечком. У радянській історіографії (до початку розкопок на місці битви) була поширена цифра у 10.000 загиблих в ході битви козаків.

Причиною поразки козацького війська було те, що татари полишили поле бою, захопивши з собою Богдана Хмельницького. Битва під Берестечком була найбільшою за усю Визвольну війну.

На пам’ять про ті героїчні події на місці битви в 1910-1914 рр. було побудовано величний храм-пам’ятник - Георгіївський собор, в підземеллях якого зберігаються численні останки загиблих на полі бою козаків. Цей храм-мовзолей збудований архітектором В.Леонтовичем за проектом студента Петербурзької академії мистецтв В.Максимова – учня відомого архітектора О. Щусєва. Георгіївський собор є унікальним, оскільки має три престоли, розташовані один над одним, що є унікальним у світовій архітектурі. Цікаво й те, що розписував цей храм відомий художник І.Їжакевич. Зараз тут діє Свято-Георгіївський чоловічий монастир УПЦ КП.

Читайте також
Культура Першу ханукальну свічку запалюють сьогодні ввечері юдеї
Сьогодні, 16:00
Світові Нехай же змовкне зброя у багатостраждальній Україні, - Папа у посланні «Urbi et Orbi»
Сьогодні, 14:49
Суспільство Зеленський прокоментував масовану атаку на Україну в Різдво
Сьогодні, 12:47
Суспільство Митрополит Епіфаній взяв участь у спецпогашенні марок «Нова радість стала»
Сьогодні, 12:24