Created with Sketch.

Патріарх Кирил і Патріарх-Католікос Ілля ІІ обговорили взаємини між двома Церквами, особливо у світлі відносин між Росією та Грузією

27.07.2011, 10:37

У вівторок, 26 липня, в Синодальному залі Київської Митрополії відбулася зустріч Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Патріархом-Католікосом всієї Грузії Ілією II. Обидва єрархи прибули до Києва на святкування Дня Хрещення Русі 28 липня.

У вівторок, 26 липня, в Синодальному залі Київської Митрополії відбулася зустріч Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Патріархом-Католікосом всієї Грузії Ілією II. Обидва єрархи прибули до Києва на святкування Дня Хрещення Русі 28 липня.

Перед початком зустрічі Патріарх Кирил висловив задоволення досягнутим за останні роки рівнем діалогу з Грузинською Православною Церквою.

За його словами, інтенсивний обмін делегаціями, спільна участь у церковних урочистостях дозволяють говорити про те, що з жодною іншою Помісною Церквою в даний час немає настільки інтенсивних контактів, як з Грузинською Православною Церквою.

«Я вважаю, що це дуже правильно, тому що непростими є міждержавні відносини Росії і Грузії, – підкреслив Патріарх. – Коли послаблюються відносини між країнами, узи, що зв'язують єдиновірні народи, міжцерковні узи повинні, навпаки, зміцнюватися, бо Христос нас до цього закликає. Проходять часи, політична ситуація змінюється, а християнські народи продовжують перебувати в єдності один з одним».

«Дай Бог, щоб наша з вами взаємодія послужила на благо наших єдиновірних народів і на благо наших Церков», – наголосив Предстоятель Російської Церкви, звертаючись до Патріарха Іллі.

По завершенні переговорів відбулася зустріч Предстоятелів Російської та Грузинської Православних Церков з кореспондентами засобів масової інформації.


Звертаючись до представників преси, Патріарх Кирил сказав:

«Завершилися переговори між двома Патріархами за участю відповідальних єрархів. Я висловлюю почуття глибокого задоволення, по-перше, з приводу самої можливості зустрітися з Його Святістю і Блаженством в стінах древньої Києво-Печерської Лаври, звідки пішла Русь свята, звідки пішло російське чернецтво. Це дійсно особливе святе місце. Ми говорили про проблеми, але говорили як би в присутності святих печерських угодників, тому що поруч з нами спочивають нетлінні мощі безлічі преподобних отців. Ось у цій благодатній духовній атмосфері і зустрілися Предстоятелі двох братніх Церков. Ми обговорювали питання, пов'язані з церковним становищем в Абхазії, в Південній Осетії і деякі питання загальноправославні. Повинен сказати, що, як і завжди, коли зустрічаюся з Його Святістю і Блаженством – а ми разом з ним працювали на різних теренах, починаючи з 1968 року, – щоразу ця співпраця, це взаємодія залишала добрий слід в моїй душі. От і сьогодні в атмосфері братерській, велелюбній, мирній ми обговорили непрості питання. Цілком очевидно, що існує канонічна юрисдикція Грузинського Патріархату на території Абхазії, Південної Осетії. З іншого боку, зараз існує якийсь канонічний безлад. Це стосується одного й іншого місця. І особливо недавні події в Абхазії показали, що цей канонічний безлад завдає шкоди для духовного життя людей.  Тому у відкритій братській обстановці обговоривши ситуацію, ми домовилися продовжити ще нашу бесіду з тим, щоб вийти в майбутньому на якісь рішення, які допомогли б двом Церквам в тісній взаємодії сприяти заспокоєнню життя православних людей в цих місцях, запровадженню канонічного порядку і, що найголовніше, запобіганню будь-яких розкольницьких дій, які завдають шкоди порятунку душ людей. Ми також, як я вже сказав, обговорили деякі питання міжправославні, по яких у нас теж співпали погляди. І я дякую Богові за те, що ми можемо по багатьом тепер питаннях виступати однодумно».

У свою чергу Патріарх-Католикос Ілія II відзначив: «Я насамперед хочу подякувати Його Святості Святішому Кирилу, Патріарху Московському і всієї Русі, за запрошення сюди, до Києва. Я вперше перебуваю в цьому святому місті. І місто, і країна, і люди справили на мене незабутнє враження.
Дійсно, наші переговори були в дусі братерства, і ті питання, які стоять перед нами – це питання Абхазії, Цхінвальського регіону, вимагають дуже серйозного підходу. І я дякую Святішому Патріарху Кирилу, що він ще раз підтвердив юрисдикцію Грузинської Православної Церкви над Абхазією і Цхінвалі.  Як було сказано, ми обговорили міжправославні питання. І я думаю, що ми найближчим часом ще будемо зустрічатися, і знайдено добрий початок і, я думаю, продовження буде дуже добрим, і ми в дусі взаєморозуміння знайдемо шляхи подолання проблем».  Про це інформує «Православіє в Україні».

Читайте також
Суспільство Російський снаряд влучив у собор УПЦ МП у Херсоні
Вчора, 17:19
Держава Імама з Криму Раїфа Февзієва етапували із Новочеркаська
Вчора, 17:07
Суспільство До парламенту внесли законопроект про установлення в Україні Національного дня молитви
Вчора, 15:46
Світові Байден у січні поїде до Папи Римського
Вчора, 14:34