Created with Sketch.

Патріарх Кирил назвав землі Казахстану "територією історичної Русі"

09.01.2022, 12:35

Глава Російської Православної Церкви Патріарх Кирил (Гундяєв) прокоментував протести в Казахстані.

Патріарх Кирило присвятив частину Різдвяної Літургії проповіді про Казахстан, передає Depo.ua.

Гундяєв пояснив причетність Казахстану до Росії тим, що "Це зовсім поряд. Це біля історичної Русі. Тому не можемо ми бути байдужими до цього пролиття крові".

Він назвав землі країни "територією історичної Русі", відзначеною подвигом багатьох новомучеників та сповідників Церкви. А також зазначив, що для досягнення миру обидві сторони мають бути смиренними, а не займатися перетягуванням каната.

"І сьогодні в міру своїх сил я молився, щоб Господь прихилив свою милість до народу Казахстану. Щоб припинилася міжусобна лайка, щоб оселився мир", – заявив Кирил.

Нагадаємо, у Казахстані люди вийшли на протести після того, як уряд підвищив з 1 січня 2022 року ціну на зріджений нафтовий газ. Протестувальники заявили, що більшість транспорту в Мангістауській області заправляється цим паливом, але нинішній розмір мінімальної заробітної плати робить його фактично недоступним. Вони вимагали вдвічі знизити ціну, а їхню область забезпечити постійним запасом газу, бо зараз вони стикаються зі збоями в його подачі. Зрештою президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 4 січня оголосив про зниження ціни на газ — лише в Мангістауській області.

Також президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв схквали відставку уряду та виконав деякі інші вимоги на тлі протестів. Однак протести продовжилися. Демонстранти вимагали відставки колишнього президента Нурсултана Назарбаєва з посади очільника Ради безпеки, який, на їхню думку, покинув пост глави держави лише формально. Після цього Токаєв заявив, що очолить Раду безпеки Казахстану замість Назарбаєва.

5 січня у Казахстані оголосили режим надзвичайної ситуації. Президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до держав-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) по допомогу у придушенні протестів і заявив про "терористичну загрозу".

До ОДКБ окрім Казахстану входять Росія, Білорусь, Вірменія, Таджикистан та Киргизстан. Ті погодилися ввечти свої війська в країну.

Затримано понад 5 тисяч мітингувальників. Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Telegram-канал Tengrinews.kz.

6 січня ситуація в Казахстані загострилася. На тлі новин про прибуття "миротворців" з Росії, Вірменії та Білорусі, обстріли центральних вулиць посилилися, а до мережі потрапили відео з росіянами, які приїхали "рятувати" казахів.

Наприкінці дня влада Казахстану заявила про взяття адмінбудівель під контроль, а МВС заявило про знищення усіх, хто не складе зброю.

7 січня у Казахстані влада заявила про повне придушення протестів. Йдеться, зокрема, про взяття під контроль міст і майже повне відновлення порядку.

8 січня сутички протестувальників з силовиками продовжились. Комендантську годину в Алматинській області Казахстану продовжили з 20 вечора до 7 ранку.

Читайте також
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Сьогодні, 17:16
Світові У Ватикані схвалили новий чин поховання Римських Пап
Вчора, 17:11
Світові У Ватикані на початку грудня відбудеться відкриття різдвяної ялинки та вертепу
Вчора, 15:08
Світові Папа Франциск учасникам G20: Голод – «непряме вбивство»
09 січня, 16:53