Патріарх Кирил позбавив сану о. Андрія Кураєва і одночасно оголосив мораторій на видання цього указу

05 квітня, 18:23
Православні
Патріарх Кирил позбавив сану о. Андрія Кураєва і одночасно оголосив мораторій на видання цього указу - фото 1
Рішення церковного суду Московської єпархії РПЦ МП про позбавлення сану знаменитого богослова і публіциста протодиякона Андрія Кураєва «вступить в силу після видання указу про позбавленнч протодиякона Андрія Кураєва з священного сану». Однак Патріарх Кирил (Гундяєв) ввів мораторій на видання такого указу «на час, який надається протодиякону Андрію для переосмислення своєї позиції». Тривалість мораторію не уточнюється.

Як повідомляє кореспондент Порталу «Credo.Press», про це йдеться в повідомленні єпархіального суду за підписом його голови протоєрея Михайла Рязанцева, яке підписане 3 квітня і розміщено на офіційному сайті Московської міської єпархії РПЦ МП 4 квітня.

У документі міститься парадоксальна резолюція глави РПЦ МП у справі № 53-57-2021, згідно з якиою єпархіальний суд не знайшов причин для перегляду справи № 50-54-2020. Патріарх без будь-яких застережень затвердив це рішення, таким чином згідно з «Положенням про церковний суд» РПЦ МП о. Андрій вважається позбавленим сану, однак від видачі відповідного указу патріарх поки утримується.

Таке рішення є безпрецедентним в практиці церковного судочинства.