Візит Патріарха Московського Кирила до Вірменії завершився 18 березня. Виступи Глави Російської Православної Церкви під час візиту об'єднує думка про духовну і політичну близькість Росії і Вірменії.
Помітною подією, особливо для громадськості країн Закавказзя, стали відвідини Патріархом Кирилом 17 березня меморіалу жертв Геноциду «Ціцернакаберд» в Єревані. Тут Глава РПЦ і співробітники посольства РФ у Вірменії вислухали лекцію про трагедію вірменського народу, що трапилася 1915 року, коли близько півтора мільйони мирних жителів загинули лише через підозри турецької влади в лояльності вірмен щодо Російської імперії. Патріарх Кирил і Католікос всіх вірмен Гарегін II поклали вінки до пам’ятника загиблим.
Потім Глава РПЦ відвідав російський храм Покрову Божої Матері в Єревані, де в своїй промові перед прихожанами він торкнувся теми геноциду. Він порівняв трагічну долю вірменського і російського народів в XX столітті, а також відзначив, що будь-якому народові важко живеться в діаспорі. При цьому Патріарх заявив, що обом народам допомагає зберегтися християнство. «Коли б не віра, не християнство, то, напевно, від вірменського народу нічого б не залишилося», — наголосив Патріарх Кирил.
Як інформує Analitika.at.ua., заяви Московського Патріарха прозвучали особливо гостро на тлі міжнародного скандалу, викликаного резолюціями Конгресу США і парламенту Швеції, осуджуючими Геноцид вірмен. Реакція Туреччини на рішення американських сенаторів була дуже обурливою.