З часу трагічної ліквідації УГКЦ минуло 75 років. Церква вийшла з підпілля, не стало радянської влади, однак УГКЦ й по нині не реабілітовано.
Про це в інтерв'ю на Живому телебаченні розповів Патріарх УГКЦ Святослав.
"Наша Церква була репресована, ми чули ті акти нишення, але й по сьогоднішній день в Україніі офіційно вона не була реабілітована. Не відбулося процесу реабілітації УГКЦ у вільній незалежній Україні донині", - сказав першоєрарх.
"І так само не відбулося офіційної реституції церковного майна. Хоча ми постійно про це говоримо, ми напрацьовуємо навіть певні моделі, держава може це вирішити, але ані реабілітації, ані реституції церковного майна не відбулося", - додав Глава УГКЦ.
Відповідаючи на питання, скількі храмів греко-католикам вдалося повернути після виходу з підпілля, Патріарх Святослав зауважив, що точну статистику ніхто не може навести.
За його словами, радянська влада у різні часи закривала храми. Не вбереглися навіть ті громади, що перейшла на православ'я.
"Масове закриття вібувалося за Хрущова, за що деякі архиєреї отримували державні нагороди від радянської влади. Очевидно, що церкви, храми, монастирі потім у 90-их роках, коли ще існував СРСР, масово почали відкриватись. Їх знову почали передавати Руській Православній Церкві. Відома подія з Гошівським монастирем, який спочатку віддали РПЦ і так, скажімо, василіани зуміли собі назад повернути", - зазначив Патріарх.
У багатьох колишніх греко-католицьких храмах нині моляться православні.
"Ми стараємося не ворушити минуле, не провокувати протистояння на цьому рівні... За ті роки, коли Церква була у підпіллі, створилися православні громади. Є люди, які себе вважають православними і вони мають право приналежати до тої Церкви, до якої бажають. Ми мусимо шанувати і любити їх, як наших братів, і разом співжити", - наголосив Предстоятель УГКЦ.