Created with Sketch.

Патріарх Святослав оголосить заяву щодо Волинської трагедії разом з Архиєпископом Юзефом Міхаліком

20.06.2013, 12:31

Спільну декларацію Католицької Церкви в Польщі та Української Греко-Католицької Церкви з нагоди 70-річчя Волинської трагедії оголосять під час візиту до Польщі Глави УГКЦ Святослава (Шевчука), 26 червня.

Спільну декларацію Католицької Церкви в Польщі та Української Греко-Католицької Церкви з нагоди 70-річчя Волинської трагедії оголосять під час візиту до Польщі Глави УГКЦ Святослава (Шевчука), 26 червня.

Одним з ключових моментів візиту першоєрарха Української Греко-Католицької Церкви буде панахида за померлими, убитими на Волині 1943 року, яку відправлять у василіянській церкві Успіння Божої Матері у Варшаві.

Участь у ній разом з Патріархом Святославом (Шевчуком) візьмуть три українських греко-католицькі митрополити та польські архиєпископи - Іван (Maртиняк), з Перемисько-Варшавської архиєпархії УГКЦ, і Юзеф Міхалік, примас Юзеф Ковальчик та кардинал Казімєж Нич, Архиєпископ Мечислав Moкшицький, митрополит Львівський латинського обряду і президент Польщі Броніслав Коморовський. Панахида відбудеться у Варшаві 27 червня о 17-тій год.

Потім, у палаці Бельведер Глава УГКЦ зустрінеться з Президентом Польщі.

Наступного дня, 28 червня, в приміщенні Польської єпископської конференції у Варшаві буде оголошена спільна заява напередодні відзначення 70-річчя Волинської трагедії, яку підписали Верховний Архиєпископ Святослав (Шевчук), від імені Української Греко-Католицької Церкви та Архиєпископ Юзеф Міхалік від Католицької Церкви в Польщі. Цей документ буде ще одним елементом польсько-українського примирення, над яким вже 25 років трудиться Католицька Церква в Польщі та Греко-Католицька Церква в Україні.

Там же Патріарх УГКЦ зустрінеться з представниками Конференції польського єпископату у справах контактів з представниками УГКЦ. Опівдні передбачена молитва в каплиці секретаріату та прес-конференція. У другій половині дня Блажeнніший Святослав також зустрінеться з кардиналом Казімежем Ничем, Митрополитом Варшави, Евою Копач, спікером Сейму, та Богданом Борусевичем, спікером сенату.

Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) прибуває до Польщі 26 червня по обіді, найперше він зустрінеться з Архиєпископом Іоаном Мартиняком, митрополитом УГКЦ Перемисько-Варшавським.

27 червня о. 11. 00 Святослав (Шевчук) зустрінеться з Архиєпископом Станіславом Будзіком, потім помолиться біля пам'ятника Боротьби і Мучеництва у Майданеку. Запалить свічку біля обеліска зі словами бл. Омеляна Koвча, покровителя греко-католицького духовенства. Також прибуде до катедрального собор у Любліні. А потім поїде до столиці.

З Варшави Святослав (Шевчук) поїде 28 червня. Останній день свого візиту 29 червня Глава УГКЦ проведе в Гурово Ілавецькому, де вранці зустрінеться з духовенством і парафіяльними радами Перемисько-Варшавської архиєпархії. Після зустрічі відслужить Літургію з нагоди святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі, серед гостей буде присутній Апостольський нунцій в Польщі Архиєпископ Челестіно Мільйоре.

Під час візиту до Польщі Главу УГКЦ супроводжуватимуть три українські митрополити: архиєпископ Ігор (Возьняк), митрополит Львівський, архиєпископ Володимир (Війтишин), митрополит Івано-Франківський та архиєпископ Василь (Семенюк), митрополит Тернопільсько-Зборівський, а також архиєпископ Іван (Maртиняк), митрополит Перемисько-Варшавський, повідомляє Католицький оглядач.

Довідка:

Волинська трагедія – обопільні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені Українською Повстанською aрмією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.

Є частиною масштабного польсько-українського міжетнічного конфлікту 1940-х років. Існують різні версії подій на Волині, внаслідок яких загинули десятки тисяч поляків та тисячі українців. В Польщі існує доволі потужний правий "кресовий рух", який використовує події 1940-х для зображення українців як різунів і паліїв.

Нещодавно в Любліні польські історики обговорювали Волинську трагедію без участі українців. Керівник Інституту національної пам'яті Польщі в односторонньому порядку покладає провину за українсько-польський міжетнічний конфлікт 1940-х на українців, називаючи трагедію "різаниною" і "геноцидом".

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Вчора, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Вчора, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Вчора, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Вчора, 11:46