Патріарх Святослав освятив горельєфи ісповідникам віри Павлові Василику та Софронові Дмитерку

13.12.2021, 18:06
Культура
Освячення горельєфів - фото 1
Освячення горельєфів
Джерело фото: Наталії Палій
Сьогодні, 13 грудня, в Івано-Франківську Патріарх УГКЦ Святослав на архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового освятив горельєфи, присвячені пам’яті двох підпільних єпископів УГКЦ – владик Павла Василика та Софрона Дмитерка.

Про це повідомляє Департамент інфорамції УГКЦ.

Упродовж десятиліть, коли УГКЦ перебувала в нелегальному становищі, обоє сповідників віри проголошували Боже слово.

Після освячення в головній святині Івано-Франківська розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Глава УГКЦ.

Разом із ним молилися: архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк, єпарх Коломийський владика Василь Івасюк, єпарх Чернівецький Йосафат Мощич, єпарх Сокальсько-Жовківський Михайло Колтун та його помічник владика Петро Лоза, єпарх Самбірсько-Дрогобицький Ярослав Приріз та його помічник владика Григорій Комар, єпарх Бучацький Дмитро Григорак, єпарх Стрийський Тарас Сеньків та його помічник владика Богдан Манишин, екзарх Одеський Михайло Бубній, екзарх Харківський Василь Тучапець, численно зібрані священнослужителі та вірні з усіх куточків Прикарпаття.

Патріарх Святослав освятив горельєфи ісповідникам віри Павлові Василику та Софронові Дмитерку - фото 84047

Довідка

Владика Павло Василик єпископ-помічник Івано-Франківської єпархії з 1989 по 1993 роки. Він був тим, хто очолив делегацію до Москви у складі єпископів Софрона Дмитерка, Филимона Курчаби, отців Григорія Сімкайла, Володимира Війтишина, Тараса Сеньківа, Ігоря Возьняка, численних вірних, щоби добитися відновлення статусу УГКЦ.

Завдяки влладиці Павлу відновлено духовну опору церковного сьогодення. Рішучість, твердість віри і добра вдача єпископа досі залишаються зразковим прикладом для сучасників.

Життєвий шлях владики Софрона Дмитрека – живий приклад самовідданості та любові до свого народу та Церкви. Саме у час його архиєрейського служіння УГКЦ вийшла з підпілля та почала шлях до відновлення. За часи підпілля він рукоположив понад 65 священників. Владика Софрон був у когорті духовенства, яка в 1989 році представляла голос нашої Церкви в Москві.

Світлої пам’яті владика Софрон очолював Івано-Франківську єпархію впродовж 29 років (з 1968 по 1997роки) і доклав титанічних зусиль для її збереження, становлення і розвитку.

Патріарх Святослав освятив горельєфи ісповідникам віри Павлові Василику та Софронові Дмитерку - фото 84048