Created with Sketch.

«Наша Церква була, є і буде голосом України у світі», – Глава УГКЦ

02.02.2022, 08:39

Як Українська Греко-Католицька Церква, використовуючи свій потенціал і ресурси у світі, шукає підтримки для України у світової спільноти зараз, у часі загрози загострення війни Росії проти України, в інтерв’ю ZN.UA пояснив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

"Наша Церква завжди це робила, робить і буде робити, – підкреслив Глава УГКЦ. – Ми завжди сприймали себе як посланців України у світі. Наша Церква Божим провидінням пережила кілька етапів глобалізації – їхали по світах наші вірні, за ними йшли священники, ченці та черниці, єпископи. Одне із завдань наших громад – бути голосом України в місцях поселень. Це дуже систематична, рутинна праця, – і це вже далеко не новина. Добре знаю, бо особисто трудився на цій ниві, коли був єпископом в Аргентині. Було те в часи Януковича – пам'ятаєте "газові війни" та інші обставини. Аргентина ж – країна, в якій панує замилування Росією. Там важко пояснювати, чому українці мають іншу позицію. Але ми це робили».

На сьогодні за межами України УГКЦ має чотири митрополії – у Польщі, Канаді, США та Бразилії, єпархії у Франції, Великій Британії, Аргентині, Австралії, екзархати в Німеччині та Італії.

У часі нинішньої кризи і загрози воєнного вторгнення з боку Росії надзвичайно важливим є знову привернути увагу до України, інформувати про те, що відбувається, знайти підтримку цивілізованого світу. І УГКЦ зокрема, й Католицька Церква загалом роблять у це свій вклад.

Останнім часом маємо цілу низку звернень нашого єпископату, скерованих до світової спільноти, країн і політичного проводу в країнах, у яких вони живуть, – розповів Глава УГКЦ. – Почав цю ініціативу наш митрополит у Бразилії, звернувшись до Католицької Церкви та всього бразильського суспільства. Є цікавий текст звернення єпископату в Канаді, який здобув широкий відгук, – українська громада в Канаді має дуже потужний вплив. Наступна декларація – єпископату США, на яку ми отримали відгук від римо-католицької конференції у США. Заява Єпископських конференцій Європи за підписом архиєпископа Вільнюса Ґінтараса Ґрушаса, – там уперше в церковних документах прямо йдеться про "військовий наступ Росії". Для вух католиків Європи це абсолютно нова річ. Окрім того, вийшла спільна заява українського та польського єпископатів, у якій сказано, що війна – це злочин проти Бога, поразка людства. Цими днями ми також отримали заяву Всесвітньої Ради Церков, – тобто це вже позиція не тільки католицького середовища, це спільна позиція світової релігійної спільноти", - повідомив Глава УГКЦ.

Читайте також
Суспільство Російська державно-церковна система ніколи не буде нейтральним спостерігачем в українських справах, - Митрополит Епіфаній
02 лютого, 15:05
Суспільство Орда краща за Захід. Патріарх Кирил похвалив Олександра Невського за вибір
02 лютого, 11:56
Суспільство У Криму зафіксували понад 10 тисяч порушень прав людини - правозахисники
02 лютого, 11:42
Суспільство Жінок в окупації через релігійні організації залучають до пропаганди для виправдання війни проти України — розслідування
02 лютого, 09:00