Created with Sketch.

Патріарх Святослав в історичному Галичі освятив новий храм трьох блаженних священномучеників УГКЦ

31.07.2021, 17:45

31 липня Глава УГКЦ Святослав Шевчук освятив в Галичі новозбудований храм Блаженних священномучеників Станіславівських – Симеона Лукача, Григорія Хомишина та Івана Слезюка, що на Галич-горі.

 

У промові Глава УГКЦ відзначив важливість цієї події та місця освячення нового храму УГКЦ.

 

«Сьогодні це свято, ця подія, яку сотворив Господь для вас є подібною до тієї, яку ми чуємо у слові Святого Євангелія, - звернувся до присутніх на урочистості Глава УГКЦ. - Сьогодні він прийшов до Галича і поспішив, а не ми – священнослужителі. Ми освятили цей чудовий храм, престол, на якому сам Господь хоче себе принести у безкровну жертву, хоче вас торкнути, але не краєм своєї одежі, а своїм тілом і кров’ю. Ми так довго чекали на цей день, на освячення цього храму, на цю Богом приготовану для нас на його служіння подію. Знаєте, це не ми вибираємо часи і моменти – цей день сотворив Господь. Хотіли це зробити ще перед пандемією, але тоді сталися інші події і з’явилися перешкоди, і ми з довірою до Бога чекали. І цей день, який нам дарує Господь, показує весь зміст цієї історичної події – вперше у нашій Церкві освячуємо храм на честь блаженних священномучеників Станіславівських – Григорія Хомишина, Симеона Лукача, Івана Слезюка. Цікаво, що Господь Бог з Києва мене покликав до вас, бо Київ і Галич – це та вісь, навколо якої він творив наш народ, нашу церковну народну історію навколо якої будувалася впродовж століть вільна незалежна Україна. Цей зв’язок наявний навіть у титулі Глави нашої Церкви – Верховний Архиєпископ Києво-Галицький».

 

Також Патріарх Святослав закцентував на тому, що у новій церкві є мощі блаженних священномучеників Симеона Лукача, Івана Слезюка. А мощі блаженного Григорія Хомишина ще чекають свого віднайдення. Свого часу монахині Флорівський монастиря на Подолі, які доглядали за його похованням на Байковому кладовищі, знали де воно. Але згодом поховання було сплюндроване і втрачене.

 

Також, зі слів Патріарха, символічним є і те, що цього року відзначаємо 325-ліття Берестейської Унії і ми повинні свою віру в Бога берегти як найдорогоцінніший скарб, бо наступні покоління в Україні не матимуть впевненості в існуванні. Також побажав, щоб в новозбудованому галицькому храмі завжди було багато дітей, батьків і родин та дав настанови на служіння, щоб парафіяни могли отримати тут все необхідне для зміцнення у вірі.

Ця трійка священномучеників, наголосив Патріарх УГКЦ, посилає сьогодні нам своє послання:

«Вважаю, що цей день говорить про три дуже важливі засади нашого церковного, національного й державного життя. Найперше, що кажуть нам блаженні священномученики, – ми повинні свою віру в Бога берегти як найдорогоцінніший скарб... Ми сьогодні з повагою ставимося до всіх Церков, до всіх конфесій, але сповідуємо, що повнота Христової Церкви перебуває у Святій Католицькій Церкві... Тут, у Галичі, коріння нашої Церкви, нашої державності, нашого народу. І це коріння живе», – резюмував Предстоятель УГКЦ.

Відео УГКЦ.

Читайте також
Католики Від війни до війни: У Великий четвер Глава УГКЦ зʼєднає новоосвячене миро з миром часів Другої світової війни
31 липня, 21:17
Католики Глава УГКЦ освятив паски для військових
31 липня, 09:20
Католики Український католицький університет запускає навчальний курс для ветеранів про перші кроки в ІТ
31 липня, 10:30
Католики Упокоївся в Бозі отець Роман Мірчук
31 липня, 20:50