Патріарх Святослав закликав вірних дослухатись до мудрих порад Блаженнішого Любомира

27.02.2021, 18:24
Католики
Патріарх Святослав закликав вірних дослухатись до мудрих порад Блаженнішого Любомира - фото 1
26 лютого 2021 року з нагоди 88-ї річниці з Дня народження Блаженнішого Любомира Гузара у крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового відбулася Панахида, яку очолив Блаженніший Святослав у співслужінні владики Богдана Дзюраха та духовенства Київської архиєпархії.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Глава УГКЦ зауважив: «Сьогодні дякуємо Богу за дар життя Блаженнішого Любомира у день його народження. Дякуємо, у той день, коли Господь Бог послав українському народові великого сина, який згодом став його батьком, учителем і провідником».

Він також розповів, що час від часу у крипті перечитує книгу пам’яті, у якій молільники залишають свої записи. «Тут відчувається, що Блаженніший Любомир, хоча й відійшов у вічність, є живий та продовжує тиху, сердечну розмову зі своїм народом. Адже тут люди записують свої думки, переживання, часом молитви й прохання. Вірні просять Блаженнішого про заступництво на небесах у їхніх особистих, життєвих, сімейних, а часом навіть суспільних проблемах. Ця розмова, яка почалася в день його народження, продовжується і після його відходу у вічність».

Очільник УГКЦ подякував усім тим, які пам’ятають та слухають цитати Блаженнішого Любомира. «Ми добре знаємо, що Блаженніший, як цей новітній Кобзар, залишив нам цілий сучасний, народний та національний епос. Він залишив нам епос християнської культури, культури добра, правди та миру».

Патріарх закликав щодня користати з мудрих вказівок, порад, часом навіть з гумору Блаженнішого Любомира: «Щоб цей епос продовжував жити й діяти в наших серцях, умах та вчинках».

Він додав, що коли так відбуватиметься, то одного дня Блаженніший Любомир усім скаже: «Ви не тільки мене слухали, але й почули. Ви не тільки слухали, але й стали кращими».

Предстоятель УГКЦ закликав усіх молитися про вічний спочинок Блаженнішого Любомира, та водночас дякувати за дар його життя. «Нехай сьогоднішня наша спільна зустріч і молитва, буде ще одною доброю спільною нагодою почути. Адже те, що ми почуємо - приймемо до нашого серця. Тоді дар життя Блаженнішого Любомира буде продовжуватися у житті кожного з нас».