Патріарх УГКЦ освятив наріжний камінь пам’ятника о. Остапу Нижанківському - авторові знаменитих колядок

17 вересня, 09:13
Суспільство
Патріарх УГКЦ освятив наріжний камінь пам’ятника о. Остапу Нижанківському - авторові знаменитих колядок - фото 1
У Стрию, що на Львівщині, відзначають 120-річчя заснування Народного Дому – просвітницького центру, навколо якого гуртувалася українська громада на початку ХХ століття.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У четвер, 16 вересня, закладено наріжний камінь пам’ятника отцеві Остапу Нижанківському – уродженцю Стрийщини, священику УГКЦ, українському композитору і громадському діячеві.

Глава УГКЦ Святослав очолив Архиєрейську Літургію, освятив наріжний камінь пам’ятника і виголосив промову у Народному домі.

"Сьогодні справді сповниться мрія – мрія цілих поколінь стриян і моя особиста: ми посвячуємо наріжний камінь для його пам’ятника. Як священик, композитор і музикант, ім’я якого присвоєно Стрийській дитячій музичній школі, він є прикладом людини, яка горіла Духом Святим, яка всі дари, які мала, намагалася не просто зберегти, а поставити на службу своєму народові. Його музика і слово так глибоко втілені в історію і культуру нашого народу, що ми навіть не усвідомлюємо, скільки ми сьогодні співаємо його пісень, не знаючи, що саме він є їх автором. Дехто навіть не знає, що такі популярні на Стрийщині колядки, як "Бог ся рождає" і "У Вифлеємі нині новина", – його авторства. І таких церковних пісень багато – пісень, які нам залишив отець Остап Нижанківський і які ми співаємо у наших громадах і храмах, передаємо як великий скарб із покоління в покоління", - сказав першоєрарх.

"Але він, будучи не тільки церковним, але й великим громадським діячем, в момент найтяжчих випробувань нашого народу став повітовим комісаром Стрийщини. Тому перед ним Стрийщина має великий борг. Відтак, у 1919 році він був розстріляний польським гарнізоном, який окупував Стрий.

Ми дякуємо Господу Богу за всі ті щедрі дари, які Він нам дав, але вважаймо, не загубімо їх, не загубімо пам’яті нашої Церкви і нашого народу тут, на Стрийщині. Бо це – приклад і наслідування для різних околиць України», - додав Патріарх УГКЦ.

На Архиєрейській Божественній Літургії Блаженнішому Святославу співслужили єпископи Львівської митрополії: владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, владика Михаїл Колтун, єпарх Сокальсько-Жовківський, владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії та владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. На Богослужінні були присутні священики та парафіяни Стрийської єпархії.