Патріарх УГКЦ передасть музею «Золотий хрест заслуг» духівника Легіону Українських січових стрільців

Патріарх УГКЦ передасть музею «Золотий хрест заслуг» духівника Легіону Українських січових стрільців - фото 1
Патріарх УГКЦ Святослав 18 серпня передасть Національному музею історії України у Другій світовій війні (Київ, вул. Лаврська, 27) нагороду «Золотий хрест заслуг» о. Андрія Пшепюрського – духівника Легіону Українських січових стрільців.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Цю нагороду свого часу йому на зберігання вручила Любомира Пшепюрська, онука о. Андрія.

Нагорода буде представлена в експозиції «Україна. Незакінчена війна…».

«Нині в Музеї діє виставка "Капелани". Упродовж років російської агресії понад 700 священнослужителів і церковних активістів різних конфесій здійснювали духовну місію в умовах бойових дій на Сході України, – зазначають у музеї і додають: – Нагорода о. Андрія Пшепюрського демонструє тяглість не лише державотворчих прагнень українців, а й традицій капеланства: духовного супроводу в апокаліптичному вимірі воєнного буття, де капелани – це не лише Священники, а й Друзі, Побратими».

Довідка

Нагорода «Золотий хрест заслуг» (з короною) заснована імператором Францом Йосифом I (Австро-Угорщина) в 1849 році для нагородження за заслуги перед країною, а під час Першої світової війни – за хоробрість на полі бою.

Отець Андрій Пшепюрський, священик Української Греко-Католицької Церкви, – один із перших польових духівників УСС – українського добровольчого військового формування у складі австро-угорської армії в роки Першої світової війни. Народився в Яворові. Навчався у Львові й Перемишлі. По війні виконував душпастирську місію у с. Старява Мостиського повіту на Львівщині. Зазнав переслідування радянськими спецслужбами. Помер у 1945 році.