Created with Sketch.

Патріарх УГКЦ підтримує запровадження Всеукраїнського дня відповідальності

20.10.2020, 10:00

Глава УГКЦ Святослав 19 жовтня взяв участь у онлайн-марафоні до Дня відповідальності Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У марафоні взяли участь: Христина Гаврилишин-Батрух, Олександра Матвійчук, Павло Шеремета, Євген Глібовицький, Анжеліка Рудницька, Ірина Іванчик, Руслана Лижичко, Богдан Бенюк та інші. Модерували захід Олена Бекреньова та Роман Коляда.

Предстоятель УГКЦ на початку свого виступу задекларував, що він радо підтримує запровадження Всеукраїнського дня відповідальності.

«Підтримую встановлення цього дня не для того, щоби ми були відповідальними лише один день на рік, але щоби виховували в нашому народі свідомість власної відповідальності як неодмінної умови гідності та свободи людини. Сьогодні ми перебуваємо в тому моменті історії людства, коли безвідповідальність може зруйнувати свободу і на горизонті уже маячать привиди новітніх тоталітаризмів», – зазначив першоєрарх.

Блаженніший Святослав розповів, що мав нагоду роздумувати разом із паном Богданом Гаврилишиним про відповідальність.

Як пригадує Глава УГКЦ, пан Богдан був переконаний, що Загальна декларація прав людини, проголошена ООН, сьогодні, фактично, не виконується через кризу розуміння особистої відповідальності сучасної людини за власні вчинки, за особисте покликання в житті, за наше суспільство, за довкілля, у якому живемо. Тому він разом зі своїми учнями почав працювати над Декларацією відповідальностей людини.

«Я б дуже хотів, щоб кожен українець прочитав цю Декларацію відповідальностей, бо вона заслуговує особливої уваги», – підкреслив він.

Як зауважив Предстоятель УГКЦ, ця Декларація багато в чому перегукується із десятьма Божими заповідями. «Особливо це видно у четвертому пункті: поважай інших. Відповідно до основних засад християнського світогляду, повага до кожної людини, незалежно від раси чи походження, релігії чи переконань, основується на гідності її особи», – пояснив він і наголосив, що дуже важливо звернути увагу, «що ця гідність є вродженою, а не набутою чи наданою людським суспільством чи якоюсь владою».

«Ми, християни, поважаємо гідність кожної людини, як такої, що сотворена на образ Божий і є вінцем Божого творіння. Папа Франциск у своїй останній соціальній енцикліці «Усі браття» стверджує: «Дуже часто ми змушені констатувати, що в сучасному світі права людини не є однаковими для всіх… Коли гідність людини пошанована і її права визнані та гарантовані, тоді розквітає її креативність та особиста ініціатива і людська особистість може реалізувати незліченні власні ініціативи для спільного блага», – наголосив Патріарх УГКЦ.

Декларація відповідальності людини

1. Говори правду

2. Дбай про своє здоров’я

3. Вчися та розвивай таланти

4. Поважай інших

5. Будь вільною людиною

6. Прагни до гармонії

7. Захищай права людей

8. Вирішуй проблеми

9. Поважай батьків та родину

10. Люби та навчай своїх дітей

11. Будуй ефективне суспільство

12. Дбай про довкілля

13. Допомагай своїй країні

14. Турбуйся про наступні покоління

15. Будь толерантним до різноманіття

Джерело: bhfamily.org/deklaratsiya-obovyazkiv-lyudyny/

Читайте також
Суспільство У Польщі відлили дзвони для холодноярського козацького храму
Вчора, 16:21
Суспільство Предстоятель Білоруської Автокефальної Церкви відвідав на фронті полк Калиновського
Вчора, 13:07
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
20 жовтня, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
20 жовтня, 12:18