Created with Sketch.

Патріарх УГКЦ привітав Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії з 90-річним ювілеєм

01 липня, 17:09

В Івано-Франківську Глава УГКЦ Святослав взяв участь у відкритті ювілейного 90-го року від проголошення Європейської Провінції Співстраждання Матері Божої Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Захід відбувся в архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового. На відкритті ювілейного року зібралися сестри-монахині Згромадження, єпископи Української Греко-Католицької Церкви з усього світу, духовенство та монашество інших Згромаджень нашої Церкви, а також вірні.

Глава УГКЦ наголосив, що 90-літній ювілей утворення Європейської Провінції Співстраждання Матері Божої Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії — це вшанування події, яка пов’язана з відповіддю нашої Церкви на феномен глобалізації української громади:

«Тільки уявіть собі — з тогочасної Австрійської імперії хвилі українців почали роз’їжджатися по різних куточках земної кулі. Ця хвиля, яка відносила наших братів і сестер до Канади, США, Бразилії та Аргентини, створила цілком інші умови існування української громади. Сьогодні звичним є поняття «світового українства», тоді ж воно лише формувалося. Наша Церква була першою, яка заопікувалась своїм народом на глобальному рівні. За нашими емігрантами пішли наші сестри-монахині».

Пригадуючи історію створення та служіння Згромадження, Патріарх зауважив, що в умовах поневірянь українців закордоном, монахині стали надійною підтримкою для свого народу: «Сестри пішли за своїми людьми, які тоді не мали ні їжі, ні одягу, ні пиття, ні надії на завтрашній день. Сестри їм посвідчили: «Отець Небесний про вас дбає». Вони зберегли свій народ від того, щоб він розгубився у безкраїх світах».

«Коли Європа переживала Першу світову війну, а наша Церква опинилася розділеною кордонами нових повоєнних держав, і перед нашою Церквою, і перед Згромадженням Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії постали нові виклики. Зокрема виклик відчуження одні від одних. Та сестри вирішили творити глобальне Згромадження. Думаю, що на це їх надихнув праведний Митрополит Андрей Шептицький — перший глобальний душпастир нашої Церкви, який в той час відвідав і Канаду, і Аргентину й Бразилію, а повернувшись до Галичини, почав дбати про тих українців, які опинилися далеко поза межами нашої Батьківщини. І ось в 1932 році Папа Пій XII видає нові Устави для Згромадження, але перед тим питає, чи сестри хочуть бути єдиними. І всі сестри з цілого світу сказали: “Ми є одна Церква, один народ”. І 90 років тому, 4 липня 1934 року, відбулася перша Капітула новооб’єднаного Згромадження», — додав він.

Предстоятель УГКЦ подякував сестрам за наслідування поклику їхніх великих попередниць та побажав постійно зростати у єдності: «Тільки у єдності є сила народу, бо вона є плодом діяння Святого Духа. Сьогоднішня подія є величезним знаком надії для глобальної Української Греко-Католицької Церкви патріаршої гідності третього тисячоліття. Дорогі сестри, ви сьогодні є пророчими устами Божого люду».

Читайте також
Католики Блаженніший Святослав освятив Центр зцілення ран війни в Борисполі
Сьогодні, 09:19
Католики У Запоріжжі відбулася інтронізація нового Донецького екзарха УГКЦ
Вчора, 08:58
Католики Медичні капелани УГКЦ завершили освітній курс «Душпастирська клінічна опіка»
01 липня, 09:15
Католики Греко-католики США за 1000 днів війни зібрали для українців понад 11 млн доларів
01 липня, 16:20