Патріарх УГКЦ призначив Тетяну Ставничу президенткою МБФ «Карітас України»

02 серпня, 08:42
Суспільство
Патріарх УГКЦ призначив Тетяну Ставничу президенткою МБФ «Карітас України» - фото 1
Глава УГКЦ Святослав іменував Тетяну Ставничу терміном на 5 років президенткою МБФ «Карітас України».

Про це йдеться у декреті Патріарха УГКЦ від 14 липня 2021 року, який набув чинності в неділю, 1 серпня 2021 року, передає Департамент інформації УГКЦ.

У декреті Предстоятель пригадав мету створення Карітасу: «Благими ділами щодо ближніх ми об’являємо обличчя милостивого Бога в цьому світі, так часто позначеному людським терпінням, самотністю, страхом і безнадією. Саме для цього служіння в нашій Церкві було створено благодійну організацію "Карітас". За багато років діяльності ця інституція стала інструментом Божого милосердя, здійснюючи місію Церкви надавати допомогу тим, хто страждає і перебуває в потребі».

«Відповідно до рішення загальних зборів МБФ "Карітас України", прийнятого 12 липня 2021 року (протокол № 3/2021), іменуємо Вас терміном на 5 років президенткою МБФ «Карітас України» з усіма обов’язками та правами цього уряду, відповідно до Статуту», – йдеться у декреті іменування.

Декрет іменування Тетяні Ставничій вручив о. Любомир Яворський, патріарший економ УГКЦ. «Мав чудову нагоду від імені Блаженнішого Святослава представити п. Тетяну національному офісу та регіональним директорам Карітас України. Ну і, звісно, подякувати довголітньому президенту Карітасу п. Андрію Васьковичу!» – написав о. Любомир у своєму профілю у фейсбуку.

У коментарі Тетяна Ставнича розповіла, що через молитву й роздуми вирішила прийняти запрошення очолити Карітас.

«Милосердя – це любов у дії. Це – наша віра, виражена у вчинках. Карітас є чимось, що кожен із нас потребує у своєму серці, зокрема для духовного зросту, розвитку особистого та спільнотного», – зазгачила вона.

«Найперше планую наново ознайомитися зі ситуацією в Україні, зокрема із самим Карітасом. Це – організація, яка відповіла на виклик війни, долаючи гуманітарну кризу. Завдяки своїй діяльності Карітас розрісся професійно й організаційно. Безумовно, що перший мій крок – це знайомство з людьми, які виконують благородну працю, допомагаючи людям у потребі», – сказала новоіменована президентка.

«Дуже ціную запрошення очолити Карітас, а відтак вдячна за можливість долучитися до місії Церкви – служити людям у потребі», – додала Тетяна Ставнича.