Патріарх УГКЦ та Предстоятель ПЦУ привітали з Вознесінням: «Маємо берегти душі чистими»

10.06.2021, 10:31
Культура
Патріарх УГКЦ та Предстоятель ПЦУ привітали з Вознесінням: «Маємо берегти душі чистими» - фото 1
Сьогодні – Вознесіння Господнє. Зі святом українців привітали та Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній.

Про це повідомляє Главком.

Блаженніший Святослав зазначив, що у своєму вознесінні Ісус Христос не покинув нас, своїх учнів, своєї Церкви, людства, а далі перебуває з нами.

«У вознесінні Господь не просто не покинув нас. Він пішов підготувати нам місце, як про це сказав своїм апостолам. Вознісшись на небеса й сівши праворуч Бога Отця разом зі своєю людською природою, Він відкрив небеса для кожної людини, яка вірить у Його воскресіння і вознесіння. Отож у нинішньому святі Господь відкриває правду про наше остаточне призначення – небо, яке не є якимсь фізичним місцем, стратосферною чи географічною точкою, але єдністю людини з Богом. Дбаймо про те, що вгорі!», – привітав Патріарх УГКЦ.

«Діяння Спасителя на землі були покликані до духовного виправлення людини, спрямування її на праведний шлях. Він страждав через наші гріхи і Своїми смертю та воскресінням відкрив дорогу до Царства любові й істини. Через Вознесіння Господа Ісуса Христа, у якому відбулося єднання Божества й людства, людська природа була піднесена від землі і гріха до вічного блаженного життя на небесах. Спаситель пояснював своїм учням, що Його Вознесіння необхідне, аби зіслати Утішителя — Святого Духа, з Яким Він буде з нами до кінця віку, і «приготувати нам місце» (Ін. 14: 2) у небесних оселях Свого Отця. Радіємо сьогодні та святкуємо, адже Царство небесне, колись недоступне, тепер відчинене і приготовлене для людини», – написав Митрополит Епіфаній.

Він зазначив, що маємо берегти свої душі чистими, приносити щире покаяння в гріхах та жити згідно із Заповідями Божими.

Вознесіння Господнє – одне із важливих свят для всіх православних. Повна його назва – Вознесіння Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа. І саме цим святом закінчується святкування Великодня.

Свято Вознесіння не має фіксованої дати, тому його відзначають щороку у четвер шостого тижня після Великодня. Річ у тім, що число 40 не ділиться на 7 без залишку, тому дата відзначення Вознесіння припадає тільки на четвер. У 2021 році Вознесіння Господнє в Україні святкують 10 червня.