Created with Sketch.

Патріарх УГКЦ: З болем констатуємо деградацію церковного життя в Росії

22 квітня, 15:09

Усім, хто повторює кліше московської пропаганди, кажемо: там, де приходить російський окупант, зникає гідність, свобода, зокрема й релігійна.

Про це сказав Глава УГКЦ Святослав у своєму відеозверненні, передає Департамент інформації УГКЦ.

«Цього тижня християн, юдеїв і мусульман України, — відзначив він, — вразили слова деяких американських конгресменів, які вважають, що російський лідер захищає християнські цінності в сучасному світі, мовляв, Росія тепер є чи не останнім оплотом традиційних цінностей, Церкви, зокрема в Україні».

«Ми, греко-католики, добре пам’ятаємо, як у Радянському Союзі ми були позбавлені легального статусу й існували в катакомбах, були найбільшою суспільною опозицією совєцькому режиму у ХХ столітті», - додав Блаженніший Святослав.

За його словами, Російська Православна Церква перестає бути Церквою, перетворюючись на частину державної машини зі своєрідними релігійними прикрасами.

Предстоятель УГКЦ розповів, що РПЦ спершу називає колективний захід сатанинським і оголошує проти нього метафізичну війну. Потім намагається виправдати злочини, вбивства, насилля супроти християн, зокрема й українського народу, обіцяючи злочинцям вічне життя і відпущення гріхів за злодіяння в Україні. А останнім часом чуємо, що ця війна, яку спочатку назвали національно-визвольною війною російського народу, оголошена священною.

«Отже, той, хто представляє себе як останнього захисника Церкви і традиційних християнських цінностей, стає богохульником. Бо, називаючи війну священною, чинить злочин не тільки проти людини, а й проти Господа Бога, — чинить акт святотатства», — резюмував Блаженніший Святослав…

Глава УГКЦ подякував тим, хто має відвагу дивитися у вічі правди, яка визволяє і без якої немає справедливості, істинної свободи, не тільки в Україні, а й у Європі, Північній Америці чи будь-якій іншій країні світу.

Читайте також
Суспільство В Івано-Франківську відбувся V Молитовний сніданок Прикарпаття
Вчора, 15:36
Суспільство Патріарх УГКЦ: Герої, які загинули за Україну, змінюють мислення українців
Вчора, 12:47
Суспільство В Україні проведуть курс з підготовки гідів «Київ, євреї, сіонізм та XX століття»
Вчора, 12:04
Суспільство У Фейсбуці створили фальшиву сторінку відомого священика УГКЦ
Вчора, 11:46