Патріарх Варфоломій глибоко обізнаний з процесами в Україні і «Мирянам» не вийде Його залякати, - Ростислав Павленко

Патріарх Варфоломій глибоко обізнаний з процесами в Україні і «Мирянам» не вийде Його залякати, - Ростислав Павленко - фото 1
В інтерв’ю "Главкому" нардеп Ростислав Павленко розповів, що Вселенський Патріарх "тримає високий стандарт своїх поколінь дипломатії Візантії і Вселенської Патріархії, тому видно розуміння сутності тих процесів, які є в Україні".

"У нього є розуміння, що стоїть за кожною позицією представників української влади, він розуміє, яким є ставлення інших помісних Церков до цього. Іншими словами, і у патріархії, і у його оточення дуже об’ємний погляд на ситуацію, насичений і деталями, і розумінням тенденцій", - пояснив Павленко.

Щодо того, як ставиться Патріарх Варфоломій до акцій протесту проти його приїзду в Україну, які організовує нещодавно створений в УПЦ МП рух «Миряни», то Павленко відповів:

"Залякати Патріарха якимись публікаціями в певних ЗМІ, які контролюються ОПЗЖ, чи напряму російським силам, не вийде. Окрім того ми з вами бачимо, що акції цієї організації нечисленні. Тобто хвиля, яку вони намагаються підняти в пресі не відповідає рівню, який хотілося б їм представити для своїх російських кураторів.

У Вселенському Патріархаті якраз бачать відмінність між видимістю і рельністю, там бачили ці акції організації «Миряни», організовані Московським Патріархатом. Зрештою, є питання до правоохоронних органів, тому що Церква відділена від держави, а держава від Церкви, але питання безпеки покладене якраз на державу. Вселенський Патріарх не бачить ніякої небезпеки щодо свого приїзду в Україну".

На питання, якщо Патріарх глибоко обізнаний із ситуацією в Україні, чи вважає він тиск з боку колишнього заступника керівника Офісу президента Сергія Трофімова втручанням світської влади України у церковне життя, Павленко відповів:

"Є самоочевидні речі. Українська держава мала би забезпечити власне те, що прописано в Конституції, в законах України, а саме не створювати тиску на канонічну Церкву ПЦУ, чого всі очікують від української влади. Він дуже обізнаний з фактами і щодо Трофімова, і щодо Ткаченка, щодо Офісу президента, щодо місцевих історій регіональних. Патріархія відслідковує інформацію, яка є у відкритих джерелах. Очевидно, вони (Вселенська Птріархія) спілкуються з різними представниками УПЦ (ПЦУ), відстежують те, що є у відкритих джерелах".