Created with Sketch.

Патріарх Варфоломій прийняв у своїй резиденції делегацію з Українського католицького університету

03 травня, 10:20

У Квітну неділю, 28 квітня, Вселенський Патріарх Варфоломій І у своїй резиденції на Фанарі у Стамбулі прийняв делегацію програми Київське християнство Українського католицького університету. У складі делегації були: адміністративний директор програми Мирослав Сеник, академічний координатор програми д-р Іван Альмес, жертводавець УКУ Олег Шуптар. Делегація відвідала патріаршу резиденцію із благословення Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ та Великого канцлера УКУ.

Про це йдеться на сайті Українського католицького університету.

«З великою вдячністю пишемо Вам з Києва, славного та історичного християнського центру, митрополичого престолу. Центру, який понад тисячоліття зберігав і плекав духовні та культурні зв’язки з іншим центром — Константинополем. Попри повномасштабне вторгнення росії, несправедливу війну, щоденні обстріли та терористичні атаки з боку росіян, ми продовжуємо молитися і твердо стояти на нашій Богом даній землі — нашій Україні. Дякуємо за Ваші молитви та справедливе засудження несправедливої війни росії проти України. Дякуємо за щирі молитви та рішучу підтримку Україні. Ми сподіваємося, що разом наблизимо кінець війни та справедливий мир», — звернувся Блаженніший Святослав у листі, який делегація передала Патріархові Варфоломієві.

Патріарх Варфоломій прийняв делегацію у своєму кабінеті. Він передав вітання усій спільноті УКУ, зауваживши, що вражений активностями в університеті. Також він висловив беззастережну підтримку Україні та засудив несправедливу війну росії проти України.

Команда програми УКУ «Київське християнство» подарувала його Всесвятості 32 томи із видавничої серії «Київське християнство», які відтепер зберігатимуться у патріаршій бібліотеці. Іван Альмес наголосив, що дослідницька програма і видавнича серія має на меті переосмислити релігійну та культурну історію Центрально-Східної Європи з погляду Києва. Такі видання сприяють перегляду й переосмисленню історії та богословської думки Київської Церкви, що є особливо необхідним для подолання постколоніальної спадщини російської імперії і Радянського Союзу.

Особливо знаково, що в останній із виданих книжок англійською та грецькою мовою під назвою Dmitrievskii’s Euchologia. A Modified English Version of Volume II of Aleksei Dmitrievskii’s Description of Liturgical Manuscripts Preserved in the Libraries of the Orthodox East (Kyiv 1901) опубліковане вітальне слово Патріарха Варфоломія. Публікацію підготувала до друку дослідницька група з Австрійської академії наук під керівництвом проф. Клавдії Рапп, а вступну статтю написав диякон д-р Даниїл Ґаладза. Книжку можна переглянути онлайн на ресурсі ErUCU.

Також делегація передала Патріархові Варфоломію лист від Тараса Добка, у якому ректор наголосив на важливості засудження єресі «російського світу»: «Ми вважаємо, що християнам вкрай важливо протидіяти геноцидній ідеології „русского мира“, яка намагається сховатися під маскою „православної цивілізації“. Дедалі частіше лунають голоси як серед православних, так і серед католиків про необхідність скликання Всесвітнього церковного форуму для засудження єресі та ідеології „русского мира“, особливо тепер, після проголошення „священної війни“ та використання імені Божого для вбивства людей. Звертаємося до церковних єрархів з проханням обговорити цю ідею».

Також у листі ректор УКУ висловив підтримку нещодавнім офіційним заявам Патріарха про спільне святкування усіма християнами Пасхи: «З великим ентузіазмом підтримуємо Вашу ідею святкування Великодня в один день усіма християнами. Ми сподіваємося святкувати Великдень разом не лише у 2025 році, а й у наступних роках».

У листі також наголошується на важливості екуменічної освітньої співпраці в Україні. «Ми раді бачити, як після отримання Томосу у 2018 році українське православ’я зростає у своїй місії, своїх інституціях та християнському служінні людям. УКУ намагається зробити свій внесок у цей процес у різний спосіб. Видавнича серія „Київське християнство“ є добрим свідченням цього. УКУ відкритий для проведення навчання чи стажування, літніх чи зимових шкіл для викладачів чи студентів з православних інституцій в Україні. Ми також відкриті до організації конференцій, проведення досліджень та розвитку інших форм співпраці з Константинопольським Патріархатом та тими Православними Церквами, які підтримують український народ у його прагненні захистити свою гідність і свободу», — звернувся у листі до Патріарха ректор Тарас Добко.

Наприкінці зустрічі Мирослав Сеник подарував Патріархові картину із зображенням Маріуполя авторства іконописиці Уляни Креховець.

Читайте також
Міжконфесійне Данські церкви критикують ВРЦ за те, що ті більше засуджують закони України, ніж “священну” війну Росії
Вчора, 12:23
Міжконфесійне Глава УГКЦ висловив співчуття із приводу смерті єпископа Бернацького
03 травня, 17:35
Міжконфесійне Папа та Ассирійський Патріарх разом відзначать 30-річчя Спільної декларації
03 травня, 10:00
Міжконфесійне В РПЦ помітили звернення архиєреїв УПЦ МП щодо звільнення митрополита Донецького
03 травня, 13:09