Патріарх Варфоломій відновив у сані протодиякона Андрія Кураєва, якого покарав Кирил

07 квітня, 09:00
Православні
Патріарх Варфоломій відновив у сані протодиякона Андрія Кураєва, якого покарав Кирил - фото 1
Патріарх Варфоломій відновив у сані протодиякона Андрія Кураєва.

Кураєв повідомив про це у своєму блозі у «Живому журналі», інформує Главком.

«Рівно 15 років тому, в цей самий день 5 квітня, Патріарх Кіріл возвів мене в сан протодиякона у Ісаакіївському соборі. Сьогодні, рівно через 15 років, саме 5 квітня я отримав електронним листом указ… Сам указ був підписаний 3 квітня 2024 року. Проте знову ж таки 3 квітня 2021 року був указ Патріарха Кіріла про позбавлення мене сану (з мораторієм)», – написав протодиякон.

Він висловив подив через такий збіг дат у своєму житті та висловив думку, що це може бути вказівкою на «Божу волю»: «Господи, невже я тобі ще потрібен, що ти даєш такі «збіги»?».

Нагадаємо, що раніше предстоятель Російської Православної Церкви Патріарх Кирил позбавив Кураєва священного сану, а російський мін'юст оголосив його «іноагентом». У жовтні 2023 року Кураєв розповідав про свою еміграцію до Праги.

Андрій Кураєв – один із найвідоміших місіонерів РПЦ. Він був референтом Патріарха Алексія II та одним із найближчих сподвижників митрополита Кирила (Гундяєва) перед обранням того предстоятелем РПЦ у 2009 році.

Відтоді й особливо в останні роки Андрій Кураєв активно критикував церковні структури та особисто Кирила, звинувачуючи РПЦ у віддаленні від парафіян, бюрократичності та ретроградності.

Нині Андрій Кураєв живе за кордоном. Він виступає проти війни в Україні та позиції керівництва РПЦ щодо війни.